שלי על שרי הממשלה: "אנשים שנבחרו בקולות של אנשים עובדים שוכחים את המחויבות שלהם ומשרתים אליטה קטנה וחזקה"

16 בספטמבר, 2014
האזינו:

שלי התראיינה לרדיו צפון ללא הפסקה, ודיברה על תקציב המדינה המתגבש:
 

"כל עוד נתניהו עומד בראש הממשלה וקבלני הביצוע שלו הם בנט ולפיד שמצייתים באופן מוחלט והולכים אחרי המשנה הכלכלית של נתניהו, שאני לחלוטין לא מסכימה איתה, אז אנחנו הולכים למקום לא טוב. אנחנו רואים עכשיו בדיון על התקציב, יש בו משהו מאוד מתעתע. אכן יש בור בעקבות צוק איתן, ואכן צה"ל זקוק לתוספת תקציבית – לא כמו שמבקשים, זה סוג של מיקוח. אבל למה תמיד כשיש בו, בין אם זה בור שיודעים עליו ובין אם זה בור שמתגלה פתאום, למה תמיד מי שמכסה את הבור ומשלם את הכסף זה העניים של מעמד הביניים. זה מטורף.


למי שנתמך ע"י משרד הרווחה ומי שזקוק באמת לשירותי בריאות ממלכתיים ואין לו כסף לשלם מהכיס על בריאות פרטית, ומי שאין לו כסף לשלם שיעורים פרטיים לילדים שלו כדי למלא את ההצטמצמות ההולכת ומחמירה של מה שהוא חינוך ממלכתי – לאלה אין לוביסטים, אין עורכי דין, אין מומחים מטעם, אין קירבה בקוקטיילים למקבלי ההחלטות. זה מאוד כואב לי שאנשים שנבחרו בקולות של אנשים רגילים, עמלים, עובדים, ברגע אחרי שהם שם הם פשוט שוכחים לחלוטין את המחויבות שלהם ומשרתים אליטה מאוד קטנה ומאוד חזקה. זה דבר שהוא גם לא צודק וגם לא כלכלי.


בסופו של דבר, התוספת לשכר של מי שמרוויח מעט היא הרבה יותר משמעותית למשק מעוד מאה אלף ש"ח שמרוויח מנכ"ל שמרוויח כבר מיליון שקל. כי אנשים שמרוויחים מעט לוקחים את כל השכר שלהם ומחזירים אותה בחזרה למשק בקניות. לכן גם כלכלית מדובר כאן בטמטום כלכלי, ובוודאי שמבחינת צדק חברתי אין כאן צדק."

בנוסף התייחסה שלי למכתב סרבני 8200 ולמשבר הפוליטי סביב תוכנית מע"מ אפס של שר האוצר.

להאזנה לראיון המלא לחצו כאן: