שלי לערוץ 2: "לא מבינה מה לבני ולפיד עושים בקואליציה עם נתניהו"

22 באוקטובר, 2014

בצל המתיחות הפוליטית בממשלה, שלי התראיינה ב"חדשות הלילה" בערוץ 2 ודיברה על האפשרות שהבחירות יוקדמו:

"המערכת הפוליטית היא מערכת מאוד כאוטית ולא צפויה והשחקנים בה יכולים לעשות דברים מפתיעים. נכון להיום, אם אתם שואלים אותי, לא הולכות להיות בחירות. אפשר להשמיע צפירת הרגעה. נתניהו קורא לשותפים הקואליציוניים שלו לסדר והם באים אליו מכשכשים בזנבם.

אני לא מבינה מה ציפי לבני ויאיר לפיד עושים עם נתניהו בממשלה הזאת. שום דבר מסדר היום ומהאג'נדה שלהם לא מתגשם, חוץ מהאג'נדה הכלכלית. אין ספק שזה פירוש חדש למושג דמוקרטיה ולמושג של הליכה לבחירות ובחירה בדרך שהציבור מאמין בה. הרי קמפיין הבחירות של לבני היה על כך שמי שרוצה תהליך מדיני צריך להצביע לה. היא יושבת בממשלה בשביל התהליך המדיני. אין ספק שכבר הייתה כאן פריצת דרך מדהימה ואנחנו על סיפו של שלום כולל במזרח התיכון. באמת, כמה אפשר בשביל לחמם כיסא בקואליציה לספוג יריקות ולהגיד שיורד גשם? יש כאן משהו שהוא פשוט בלתי סביר. ולפיד, עם סדר היום האזרחי שלו. כשלפיד נבחר אמרו לנו לגנוז את כל ההצעות שיש לנו בעניין נישואים חד-מיניים כי אנחנו סתם מפריעים ליאיר לעשות את העבודה. אז שום דבר מהדברים האלה לא מתרחש. יש איזו מחויבות, איזו הגינות, כלפי הבוחרים.

הקואליציה הזאת, כמו שאמת עמית סגל בצדק, תפורה בתפרים גסים שבהם בסופו של יום כולם באים לנתניהו, רוכנים, משתחווים ואומרים 'אדוני ראש הממשלה, כדברך נעשה בכל דבר ועניין'."

על מוכנתה של מפלגת העבודה לבחירות אמרה:

"אני חוששת שמפלגת העבודה לא תשמח ללכת לבחירות. מצבנו בסקרים לא מזהיר, ואני מקווה שכשנגיע לישורת הזאת של הבחירות אנחנו נהיה במצב יותר טוב שיאפשר לנו לקרוא תיגר באיזשהו אופן על שלטון נתניהו. בוודאי שאין לנו אינטרס עכשיו ללכת לבחירות. האמת צריכה להיאמר.

זה מאוד תלוי בהתנהלות של מפלגת העבודה בתקופה הקרובה. האם היא תהווה אלטרנטיבה, אפילו לא שלטונית – אלא אלטרנטיבה אידאולוגית. האם זו תהיה אלטרנטיבה אידיאולוגית חדה וברורה מבחינה כלכלית, אזרחית, חברתית."

לצפייה בראיון המלא:

לצפייה בראיון המלא ביוטיוב לחצו כאן.