שלי על מסקנות ועדת ששינסקי: "פרופסור ששינסקי לא מקבל גב. מקבלי ההחלטות נכנעים לבעלי ההון."

26 באוקטובר, 2014
האזינו:

שלי התראיינה בתוכניתו של ניסים קינן "רוח דרומית" ברשת ב', ודיברה על מסקנות ועדת ששינסקי 2 בנוגע לתמלוגים על אוצרות ים המלח:

פרופסור איתן ששינסקי הוא לא הרקולס. הוא לא יכול להוביל את המאבק הזה לבד על הגב שלו. הוא איש מקצוע לעילא ולעילא, הוא אדם ישר. הוא בחן את כל ההיבטים של המשק, של התעסוקה והוא הגיע למסקנה בסוף של תשלום עלוב ודל לעומת הרווחים שכיל מרוויחים. אני לא רוצה להגיד סכום מדויק כי הנוסחה שבסוף יצאה מתחת ידו היא כל כך חמקמקה שהיא ממש פתח לתכנוני מס ולתחמונים. אבל בכל השנה וחצי האלה שבהן ישבה ועדת ששינסקי בראשותו הוא באמת לא קיבל גב. לעומת, אני חייבת לציין לטובה, את שר האוצר הקודם – יובל שטייניץ, שכשישבה ועדת ששינסקי 1 לחלוקה מחודשת של תמלוגי הגז הטבעי ששיניסקי באמת קיבל אז את כל התמיכה והגיבוי משר האוצר.

היום הוא לא מקבל, ולא רק שהוא לא מקבל אלא שעמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה, מתראיין לגלובס ומודיע עוד לפני שהמסקנות התפרסמו שהוא הולך להילחם במסקנות האלה 'ומצידי', הוא מוסיף ביהירות, 'שכל היחימוביצ'ים יקרעו אותי'. אז זה רק מראה איפה הלב שלו נמצא ומי הוא לא היה רוצה שיפגע. הוא ממש משתחווה לפני בעלי ההון ואומר 'חבר'ה, אני איתכם. אני לא עם הציבור. אני לא רוצה את הכסף בשביל חינוך ובריאות ותקציב המדינה. אתם תקבלו ממני כל מה שאתם רוצים. אני מבטיח לכם. אני לא יודע עוד מה יהיו ההמלצות, אבל אני לא עם ששינסקי'. אומר את זה אדם שהוא נציג הממשלה ליו"ר ועדה שמונתה ע"י הממשלה. לכן באמת הכניעה של מקבלי ההחלטות ללחצים ולאיומים של כימיקלים לישראל היא ממש לא לעניין."

להאזנה לראיון המלא: