שלי ב"פגוש את העיתונות": "ישראל היא מדינה מאוד עשירה עם אנשים מאוד עניים. אין צודק מהמאבק להעלאת שכר המינימום"

30 בנובמבר, 2014

שלי התארחה ב"פגוש את העיתונות" בהנחיית רינה מצליח לדיון על העלאת שכר המינימום, ביחד עם סגן שר האוצר ח"כ מיקי לוי, אילנה כהן מההסתדרות, רמי לוי ונשיא התאחדות התעשיינים צביקה אורן. מתוך דבריה:

"ישראל היא מדינה מאוד עשירה עם אנשים מאוד עניים. השאלה היא שאלת חלוקת המשאבים ההוגנת. רמי לוי הוא אדם מאוד מוכשר ומצליח. הוא פותח עוד ועוד סניפים, והוא גם הפך להיות בזכות עשר אצבעותיו אדם מאוד מאוד עשיר. הוא יכול להיות מאוד עשיר, לא מאוד מאוד עשיר, והעובדים שלו יחלקו איתו את ההצלחה שלו. כשאני שומעת כאן מסביב לשולחן אנשים שאומרים: "קודם נעלה את הפריון" ו-"קודם שיטפלו בדברים אחרים כמו עלות השירותים" וכן הלאה, אני מבינה שלא רוצים להעלות את שכר המינימום. מה זה להעלות את הפריון? זה דבר שאני לא מבינה. מה, תגידי למנקה לצחצח יותר טוב את הרצפה? אין מאבק שהוא יותר צודק מהמאבק הזה.

הסיבה לכך שכל כך הרבה אנשים בעלי כוח וממון בעצמם מתנגדים להעלאת שכר המינימום היא פשוטה: הם פשוט לא מבינים איך חיים מ-4,300 שקלים לחודש. אני מציעה באמת לכל מי שמתנגדים או שקודם רוצים להעלות את הפריון פשוט שיחיו חודש אחד, יום אחד מהסכום הזה. אי אפשר. זה לא משהו של פינוק. זה לא מותרות. זה הבסיס של הקיום האנושי."

לצפייה בקטע מתוך הראיון:

לצפייה בתוכנית המלאה באתר מאקו לחצו כאן.