רשת ב' על פנייתה של שלי לשר הפנים בעניין מפעל חרסה

19 בדצמבר, 2014
האזינו:

בתוכנית "צבע הכסף" עם ענת דוידוב הוזכרה פנייתה של שלי לשר הפנים ח"כ גלעד ארדן בבקשה להציל את מפעל חרסה בבאר שבע, המייצר כלים סניטריים ונמצע בסכנת סגירה ופיטורין של 160 עובדיו.

מפעל חרסה הוא המפעל האחרון בישראל שעדיין מייצר כלים סניטריים. בעקבות ההפחתה הדרמטית של המכס על ייבוא כלים סניטריים בשנת 1999, נחשף השוק בישראל לייבוא נרחב של כלים סניטריים, בעיקר מתוצרת טורקית. חרסה נותרה יצרנית יחידה בתחום בארץ, תוך שהיא משלמת לעובדיה שכר ראוי, אף שאיבדה נתח שוק של 33%.

כעת מבקשים בעלי המפעל ויו"ר ועד העובדים במעפל משר הפנים ומראש העיר באר שבע להתיר למפעל הנחה משמעותית בארנונה, המשלם ארנונה גבוה באופן חריג. הנחה כזו צפויה להיות ההבדל בין מפעל רווחי למפעל מפסיד, ותמנע את סגירתו, פיטורי 160 עובדיו והעברת המפעל לטורקיה - תוך הפסדים כבדים לעיר באר שבע, לתושביה ולתעשייה הישראלית.

יו"ר ועד העובדים אלי קצב מתוך התוכנית: "הנחה של הארנונה תעזור לנו מאוד. זה מעל 150 אלף שקל. אם תתווסף לזה עזרה בגז יהיו לנו עוד 300-400 אלף שקל. זה יתן אוויר לפתח את המפעל. אנחנו רוצים להחיות את המפעל הזה, שיעבור עוד 20 שנה כמו שעבד 60 שנה. אנחנו מבקשים את העזרה של המדינה, את העזרה של העירייה."

לקריאת מכתבה של שלי לשר הפנים לחצו כאן.

להאזנה לקטע המלא: