ההישג המדהים שלנו במאבק לפרוק מונופול תשובה בגז: הקרב רק מתחיל. המלחמות הכי אכזריות הן על כסף גדול. ביבי הסוציאליסט. 445 מכם תרמו 133,169 שקלים לפריימריז; האמת, ריגשתם. ועל פאדיחת האבטחה במטה שלי

27 בדצמבר, 2014

הקליקו לצפייה בעימות מול גדעון תדמור, מנכ"ל דלק קידוחים מטעם תשובה

 

הי חברות וחברים,

 

בואו לחגוג את הנצחון שלנו במאבק על מונופול הגז, להבין יותר את הסוגיה, להיערך למתקפת הנגד של חברות הגז, ולחשוב יחד מה עושים. מזמינה אתכם לכנס בכנסת, ואשמח מאוד לראותכם. הקליקו על הההזמנה למטה כדי להכנס לאירוע בפייסבוק או לחצו כאן כדי להירשם.

באותו יום בשעה 11 בבוקר הכנסת גם מתכנסת לכינוס פגרה מיוחד, ביוזמתי, כדי לדון בנושא. אתם מוזמנים גם להגיע ליציע האורחים במליאה ולצפות בנאומים. ותודה לניר גולן על עיצוב ההזמנה.

 

תיכף אסביר את ההתרחשויות שהיו השבוע בעניין מונופול הגז של תשובה, אבל לפני כן – שוב מבקשת את עזרתכם בפריימריס:

 

13 בינואר פריימריס לרשימת העבודה בכנסת – ואני מתמודדת. מבקשת מכם מאוד לא להיות שאננים, ולא להניח שאני "בטוח נכנסת". זה לא עובד כך. אני זקוקה לכל קול. רשמו את התאריך ובואו להצביע ולחזק אותי ואת הדרך שאני מובילה, כדי שאת כל המאבקים החשובים והקשים שלנו אוכל לעשות מתוך עמדה פוליטית שיש בה יותר השפעה.

לא עובדת אצל בעלי ההון, עובדת בשביל הציבור. זו הסיבה שכל הקמפיינים הפוליטיים שלי עד עכשיו התבססו על מימון המונים: הרבה תרומות קטנות ובינוניות מהציבור הרחב, ולא קומץ תרומות ענקיות מבעלי הון. כך אני לא חייבת שום דבר לכמה בעלי אינטרסים, ומביאה לידי ביטוי, גם כאן, את העובדה שאני עובדת בשבילכם ומשרתת אתכם.

תראו איזה יופי: מאז תחילת הקמפיין לפני עשרה ימים, 445 מכם תרמו, ובעזרתכם גייסנו כבר 133,169 שקלים! זה מדהים ומרגש. כל תרומה, גם קטנה, מתקבלת באהבה.

הסכום המקסימלי שמותר לגייס מכלל התורמים הוא 270,000 שקלים, וככל שנצליח להגיע לסכום הזה, כך נוכל לנהל קמפיין אפקטיבי יותר.

רוצים גם אתם לסייע בתרומה? הכנסו לכאן.

 

כל התרומות מדווחות כמובן בשקיפות למבקר המדינה בתוך שבועיים מרגע קבלתן. גם ההוצאות מדווחות ועוברות בדיקה אצל המבקר. למותר לציין שהדוחות שלי במערכות בחירות קודמות היו נקיים מרבב.

 

ההישג האדיר שלנו השבוע במאבק נגד מונופול הגז הדורסני של תשובה.

אחלוק אתכם את הזווית האישית שלי בסיפור:

השבוע תומר קרמרמן היועץ הפרלמנטרי (הגאון) שלי הזכיר לי שבפגישה הראשונה שלנו, לפני שנה, כשהצעתי לו לעבוד אתי, דברנו על היעדים הפוליטיים והציבוריים שאני מציבה לעצמי בשנה הקרובה:

- להתייצב באופן מוחלט לצידו של היו"ר הנבחר אחרי שניצח אותי בפריימריס לראשות המפלגה, ולהראות שאפשר גם אחרת (בוצע);

- להיות דוברת מרכזית של המפלגה גם בנושאים מדיניים ובטחוניים (בוצע),

- לשמר את התוכן הסוציאל דמוקרטי של הסיעה והמפלגה (בוצע).

הצבתי גם את היעדים הפרלמנטריים. רציתי לנסות שיטת עבודה פרלמנטרית אחרת מזו שהכרתי ואהבתי: לא לשבת בועדה אחת מבוקר עד ערב, כפי שעשיתי שש שנים בועדת הכספים, אלא לבחור נושאים גדולים, מורכבים, וחסרי סיכוי שלאף אחד לא מתחשק לטפל בהם, לחתוך אותם בעבודה פרלמנטרית רוחבית ולא משנה באיזו ועדה ידונו, ולתקוף אותם מכל כיוון אפשרי. זה חסר סכוי, אמרתי לתומר, אבל אסור להיכנע בלי קרב, וחוץ מזה לפעמים נוצרות נסיבות שבהן אחרי חציבה תמידית ועקבית באבן – מה שהיה בלתי אפשרי קם ונהיה אפשרי.

הנושאים היו:

- מניעה של הכנסת שר"פ לבתי החולים (בוצע),

- מאבק באישור מונופול הגז של תשובה (בוצע),

- העסקה ישירה של מורי הקבלן (טרם בוצע).

- בועדת הכספים תיכננתי לגור מבוקר עד ערב רק בדיוני תקציב 2015. למנוע קיצוצים רוחביים, לעצור את ההפרטות המתוכננות (נערכנו, אבל בסוף לא היו דיונים בגלל הבחירות).

אני מסתכלת אחורה אל השנה הזאת, והלב נמלא סיפוק. את מורי הקבלן המנוצלים עוד לא גאלנו ממצוקתם. אבל העמידה ביעדים הרבים, חלקם בלתי אפשריים, גורמת לי שמחה גדולה.

הקריקטורה של טל אביב, לגלובס

סף חזירות גבוה וקשרי הון שלטון, הסבר קצר על הגז הטבעי. משאב הטבע המדהים הזה שמשפיע עמוקות על העצמאות האנרגטית שלנו, יוקר המחיה, הכנסות המדינה, תעשייה ותעסוקה – נמצא בידיו של אדם אחד. יצחק תשובה ושותפויות הגז שחבר אליהן. הוא יצר איתן, בניגוד לחוק, מונופול מוחלט על כל חיינו כאן. העובדה שזה מונופול, יחד עם סף חזירות גבוה, ויחד עם שיתוף פעולה מוחלט עם ראש הממשלה ושריו, קשרי הון שלטון, וחולשה עזה וחוסר אונים של הרגולטורים – הביאו את תשובה לגבות מחירים מטורפים על הגז (ששה דולר ליחידת אנרגיה, שהעלות שלה בשבילו היא פחות מדולר).

אנחנו אמרנו כל הזמן: תחליטו. או לפרק את המונופול או לפקח על המחירים. אי אפשר גם וגם. אי אפשר להינות גם ממנעמי הסוציאליזם (מונופול) וגם ממנעמי הקפיטליזם (היעדר פיקוח על המחירים). כי זה לא סוציאליזם ולא קפיטליזם. זה פשוט חזיריזם. אבל הממונה על ההגבלים, פרופ' דייויד גילה, מחוסר ברירה, ומתוך איומים ולחצים, הודיע שיתן להם פטור מהסדר כובל. כלומר יתן בדיעבד לגיטימציה חוקית למונופול לא חוקי.

 

הרבה עבודה אפורה ויומיומית השקענו במאבק על הנושא הדרמטי הזה, שלא עניין אף אחד. מדובר במאבק של מעטים מול רבים, אל מול קשרי הון שלטון הדוקים ומשומנים ואל מול אדישות וחוסר ידע סביב הסוגיה הכלכלית החשובה ביותר במדינה. אין סוף פגישות עם רגולטורים, משרדי ממשלה ומומחים, שאילתות, מכתבים, עתירות, ישיבות של ועדות הכנסת, נאומים במליאה, ויכוחים קשים עם גילה, גיוס של הציבור ברשת ובמפגשים, כנסים שבהם התעמתתי עם נציגי חברות הגז, מה לא. הגשתי ערעור לבית הדין להגבלים עסקיים, יחד עם ח"כ משה גפני והרבה ארגונים חברתיים שנלחמים בשבילכם, באמצעות עו"ד גלעד ברנע. האבן הראשונה שנפלה הייתה חוות דעת של המשנה ליועמ"ש אבי ליכט, שאני יכולה להופיע בבית הדין ולייצג את הציבור למרות שהדבר לא מעוגן בחוק. אח"כ החלו לזרום חוות דעת מצמררות על מחדל הגז, ואז נבקעה החומה וגילה הכריז שהוא חוזר בו, ושהוא מתכוון לפרק את המונופול.

עכשיו זו מלחמה. חזקו את פרופ' דייויד גילה. כי הוא נלחם בשבילכם. מהשבוע טייקוני הגז ישפכו מליוני שקלים על המלחמה בו, בכל מי שעומד מולם, ובראש ובראשונה מלחמה נגדכם, הציבור. זה כסף קטן בשבילם לשלם לשכירי חרב: יחצ"נים, עורכי דין, מומחים מטעם, מתדרכי עיתונאים שלא ממש מבינים. זה כסף קטן לעומת עשרות המליארדים שהם התכוונו לעשוק מכם. אלה המלחמות הכי אכזריות. המלחמות על הכסף הגדול. לסטטוס בפייסבוק (שם גם המייל של גילה), לפוסט באתרלמכתב התמיכה שלי לגילה ולתשובתו. כאן גילה בצד שמאל באחד מדיוני ועדת הכלכלה, ובמרכז יו"ר ועדת כלכלה פרופ' אבישי ברוורמן שצריך להצדיע לו, שוב, על כל מה שעשה לטובת המאבק הזה ועל איך שסירב להיות מושפע מהלחצים שהופעלו עליו.

 

בוקר טוב נתניהו. לפתע נתניהו מתערב בסוגיית הגז! אין לו שום סמכות חוקית להתערב במהלכיו של הממונה על ההגבלים העסקיים, שנהנה ממעמד בלתי-תלוי וכפוף אך רק לבית הדין להגבלים עסקיים. התערבותו הברוטלית של נתניהו לטובת ידידיו בעלי ההון צורמת ומקוממת במיוחד נוכח הפאסיביות הכרונית שאפיינה את התנהלותו בכל הנוגע למשק הגז בשנים האחרונות.

כעת יוצא המרצע מן השק, ומתברר שהשתיקה הרועמת נמשכה רק כאשר תשובה וחבריו נהנו מהמחדל המתמשך, והיא מופרת לפתע כאשר הממונה עושה את תפקידו ומגונן על הציבור. כמובן שאם הוא אכן יתערב, אפנה לערכאות משפטיות כדי לתמוך בהחלטת הממונה על ההגבלים.

 

הרבה מאוד תקשורת היתה השבוע סביב הדרמה בגז, התראיינתי עשרות פעמים, אביא כאן רק חלק קטן מהראיונות:

ערוץ 2, תוכנית חיסכון עם קרן מרציאנו, מול מנכ"ל דלק אחזקות, עידן וולס:

בתוכנית הבוקר של ערוץ 2, עם אברי גלעד והילה קורח, בעימות (הפעם הגרסה המלאה) עם גדעון תדמור יו"ר דלק קידוחים של תשובה:

שני ראיונות רדיו שאני ממליצה להאזין להם למי שרוצה להבין וללמוד עוד על הנושא בשפת בני אדם, כולל תשובות לטענות הנפוצות של הצד השני: בגלי צה"ל עם אפי טריגר וברדיו ללא הפסקה – עם בן כספית ואריה אלדד,

 

חצי הכוס המלאה של פרשת השחיתות (לכאורה) של ישראל ביתנו: יש לנו משטרה שלא פוחדת מאף אחד, וזה דבר שאי אפשר להגיד על הרבה מדינות, גם בעולם המערבי. עצם העובדה שהמשטרה מבצעת מעצרים וניהלה חקירה סמויה במשך שנה מראה שהשיטה עובדת. יש לנו משטרה טובה, יש לנו מוסדות שלטון חוק שאין בהם מורא. הם לא חוששים לחקור גם את הגדולים ואת החשובים ביותר, והם מוכיחים זאת שוב ושוב.
שוויון בפני החוק, לעשיר ולדל, לחזק ולחלש, לבכיר ולזוטר – הוא ערך מקודש בדמוקרטיה. אנחנו יכולים להיות די גאים ממימוש הערך הזה אצלנו
נקיון כפיים, וחוסן מוסרי מוחלט מפני שחיתות, שהפיתוי לה מבצבץ בכל פינה, הן התכונות החשובות ביותר לשליח ציבור. לפני כישרון, לפני כריזמה, לפני הכל. לא משנה מה עמדתכם הפוליטית, ימין שמאל ואמצע – פשוט תקפידו לבחור באנשים ישרים. לסטטוס המלא בפייסבוק, ולפוסט באתר.

וכאן ראיון על הפרשה בתוכנית "ערב חדש" בערוץ 1 עם אראל סג"ל:

 

שימו לב מה אומר השר גלעד ארדן מהליכוד:

וזו התגובה שלי:

אז מה גלעד ארדן, לכם יש קמפיין בחירות ואנשים חצופים ומרושעים ממשיכים לחטט בזבל ולקלקל לכם את הקמפיין?
לכם יש קמפיין על הראש, ושניים וחצי מליון עניים מפריעים לכם?
מקלקלים לכם את ספין ערב הבחירות השגרתי, בטחוני-דעאש-בטחוני-איום-בטחוני-איראן?
לכם יש קמפיין על הראש, וחצי מהעובדים במשק ממשיכים, עקשנים ומטרידים שכמותם, להרוויח פחות מ–5800 שקלים בחודש?
אולי נארגן משלחת של עניים שיבואו להתנצל בפני נתניהו?
די להרגיז את גלעד! אל תתנו למציאות להסתיר את הלוגו! לתקשורת.

 

נתניהו הסוציאליסט. ראיון בערוץ 2 מול אופיר אקוניס לחדשות הלילה עם דוריה למפל וליאור פרידמן, על התגייסותו המגוחכת של נתניהו להעלאת שכר המינימום. אבל האמת, מצידי שנתניהו ילבש חולצה אדומה לכבוד הבחירות, ישיר אינטרנציונל ויקרא בגרון ניחר העם דורש צדק חברתי, אבל שיעלה את שכר המינימום. בראיון הזה עוד הייתי צריכה להגניב בכוח משפט אחד על הגז, בהמשך השבוע זה נעשה יותר פשוט...

וגם ראיון בהכל דיבורים עם עדי מאירי על העלאת שכר המינימום. "המהלך הזה צריך לצאת לדרך, והוא גם ממש לא שנוי במחלקות. לא צריך שום חוות דעת של יועץ משפטי, כיוון שמדובר במהלך שאין מפלגה עכשיו, אחרי שנתניהו חזר בתשובה והפך לחברתי ערב בחירות, אין כרגע במפה הפוליטית אפילו מפלגה אחת שמתנגדת לזה. לכן זה צעד שלא שנוי במחלוקת. צריך להחיל אותו מיד. אם יש מפלגה שמתנגדת להעלאת שכר המינימום, עד רבה תקום ותודיע את זה עכשיו כדי שבוחריה ידעו את עמדתה."

סוף טוב הכל טוב: יו"ר העבודה יצחק הרצוג, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, וראש הממשלה (הסוציאליסט) בנימין נתניהו חתמו על הסכם ולפיו שכר המינימום יעלה מייד, גם אם יהיה צורך בחקיקה מזורזת בפגרה. שאפו!

 

מדיני. ראיון ב Ynet עם אטילה שומלפבי, יחד עם יו"ר הקואליציה זאב אלקין מהליכוד: "אנחנו רואים רטוריקה מאוד אלימה ומבוהלת של הליכוד. בעצם חזרה לנתניהו הישן, נתניהו שמעמיק את הקרע בין ימין ושמאל, מחדד מסית ומקטב. הליכוד בפאניקה, ויש לו סיבות טובות. הסיטואציה הפוליטית השתנתה כליל בצורה דרמטית. הגוש המוביל הוא הגוש של יצחק הרצוג וציפי לבני... מי שאין לו שום תוכנית, מי שזורע רק פאניקה והפחדות, מי שהביא אותנו לקיפאון מדיני מוחלט ועוינות גדולה של כל הקהילה הבינלאומית כלפינו שמסכנת אותנו הוא הליכוד בראשות נתניהו. מה הפיתרון שלכם? האם אתם רוצים שלנצח נחיה על החרב? האם אתם רוצים כאן מדינה דו-לאומית שבה כל האזרחים הפלסטינים הם אזרחי מדינת ישראל? מה אתם רוצים, איזה תקווה אתם נותנים?"

ובתכנית הבוקר בערוץ 10, עם אור הלר ואמלי עמרוסי: על הפיגוע בשומרון "כל הורה שחושב על ילדה בת 11 שעולה בלהבות, רצה חצי קילומטר ועכשיו מונשמת – זה דבר מכמיר לב, מזעזע ומעורר הרבה הזדהות ואמפתיה. כולנו מתפללים לשלומה ולהחלמתה." וגם על המבוי הסתום המדיני, הבינלאומי, החברתי והכלכלי שנתניהו הצעיד אותנו אליו:

 

הפאדיחה. תאונת אבטחה במטה הפריימריס. בזמן שצוותי טלוויזיה היו במטה וראיינו אותי על ההחלטה בעניין הגז, התנוסס מאחורי, בלי ששמנו לב, לוח ועליו כתובות סיסמאות הכניסה למחשבים שלנו. רבים גילו את התקלה, כלי התקשורת סיקרו את זה והסתלבטו עלי "לכל אחד יש שיטות משלו להחביא את הסיסמאות שלו למחשב. יש כאלה שכותבים אותן לעצמם בטלפון, שומרים ביומן או בקובץ נעול. ויש כאלה שכותבים את הסיסמאות באותיות ענק על לוח ואז מצטלמים איתו לטלוויזיה, כמו שלי יחימוביץ'." והתגובה שלי: "אכן זו הייתה תקלה משעשעת, כנראה נגרמה בגלל ההתלהבות שלנו מהחלטת הממונה על ההגבלים לעצור את מונופול הגז. האמת שבגלל שיש הרבה תנועה במטה והמתנדבים מתחלפים במשמרות כל הזמן, אנחנו חייבים לפרסם את הסיסמאות במקום מרכזי ונראה לעין. אבל לא קרה אסון, אנחנו לא מחזיקים בסודות הגרעין. הסיסמאות שצריך להחליף הוחלפו, וצילמנו עבורכם את התוצאה החדשה - הפעם עם הקפדה על בטחון מידע":

 

אתם בטח מבינים שאני חורשת את הארץ לאורכה ולרוחבה, הנה מדגם מקרי לגמרי של תמונות ממסע הפריימריס:

קריית שמונה. מפגש נהדר בלילה גשום וקר עם המשמרת הצעירה, ותודה לתותי אהובתי (תמר מיבום) ולאוריה יעקובה שארגנו את המפגש:

 

הדלקת נר של חנוכה בסניף אשקלון, באווירה שמחה וחמימה עם הרבה אנשים נהדרים: מזכיר הסניף, חבר שלי ישראל זיו, ראש המרחב רמי גואטה, יהודית אוליאל המדהימה, סגנית ראש העיר שדרות, ועוד רבים וטובים:

 

מפגש מקסים של המשמרת בחיפה, עם יו"ר המשמרת לשעבר המאוד מאוד מוכשרת לירון גולדפלד ונעמה לזימי, פעילה חברתית ומהמנהיגות הבולטות במשמרת הצעירה, יחד עם מזכיר המחוז ישראל סביון ומזכיר סניף קריית ים שלומי קדוש שאמרו דברים חמים ומרגשים, ועם החבר שלי מיומי הראשון במפלגה יעקוב מריומה:

 

קיבוץ רביבים- גיל רביב נאמן הקיבוץ במפלגה אירח אותנו:

 

שבתרבות בקרית ביאליק, עם יואב לימור:

 

הדלקת נר חנוכה במחוז ת"א, בניצוחו של מזכיר המחוז שמוליק מזרחי:

 

כנס בנהריה - עם שני מזכירי סניפים שאני מאוד אוהבת: יאיר הקש מזכיר הסניף בנהריה, ואליעזר גרינברג מזכיר הסניף בעכו, כיבד אותנו בנוכותו ראש המועצה האזורית יורם ישראלי ותודה לרון אלטמן המקסים על הארגון:

 

קרית אונו - הדלקת נרות באוהל, בגשם, עם ראש העיר שלנו ישראל גל, מזכיר הסניף הנמרץ והיצירתי רואי בן דוד, וחברי הח"כים והמועמדים:

 

מפגש מועמדים בסניף בגבעתיים, עם מזכיר הסניף אלי הולצמן וחברים טובים נוספים:

 

סמינר המשמרת הצעירה, שארגנו יו"ר המשמרת אורי קידר והסגנים שלו יעל סיני ואייל אוסטרינסקי. כאן בתמונה עם חברי חוג תלמים הנהדרים שהשתתפו בסמינר:

 

ולסיום, לחברי הנוצרים, בארץ ובעולם, We wish you a Merry Christmas.

הנה לכבוד החג פריט מביתו היפה של ניקולא מסעד מיפיע:

וזו תמונה ממש מהערב, מביתו של חבר שלי שרבל חילו מיפו עם משפחתו והרבה חברים טובים:

 

שבוע טוב לכולכם,

שלכם,

שלי