"עצירת הכספים לרשות הפלסטינית רק ממחישה שלנתניהו אין שום פתרונות למצב ההולך ומתדרדר של ישראל בעולם."

4 בינואר, 2015
האזינו:

שלי התראיינה בתוכניתו של אריה גולן "הבוקר הזה" ברשת ב', והתייחסה להחלטת נתניהו לעצור את הכספים לרשות הפלסטינית בעקבות הפנייה למוסדות בינלאומיים. מתוך דבריה:

"תגובה ציונית הולמת זו תגובה שמביאה תועלת למדינת ישראל. התגובה הזאת לא מביאה ולו שמץ של תועלת למדינת ישראל. היא רק ממחישה שלנתניהו אין שום פתרונות למצב ההולך ומתדרדר של ישראל בעולם, וזו חולשה מתמשכת שהוא מפגין מול אבו-מאזן בזירה הבינלאומית.

עצירת הכספים תעזור לחיילי צה"ל בהאג? היא תעצור את הפלסטינים במתקפה הדיפלומטית? היא תמנע אינטיפאדה שלישית? מה שצריך זה לקבל החלטות מדיניות שיגייסו את העולם לצד ישראל, ובכך להעניק גם לקצינים ולחיילים שלנו שכפ"צ הגנה מדיני ומשפטי וגם לבצר את מעמדנו ולהפסיק את המתקפה הזאת שמריעה איתנו. הרי נתניהו הוא זה שהחמיץ הזדמנות לפרז את עזה. הוא זה שבחר לדבר עם החמאס במקום לגייס את העולם לצד ישראל ולקדם פתרונות ארוכי טווח. בסופו של דבר הפלסטינים ילכו ויגייסו סיוע מסעודיה, אותה סעודיה שהייתה אמורה להיות בעלת ברית שלנו בפתרון לעזה ביחד עם הרשות הפלסטינית.

אז חוץ מתגובה ציונית הולמת שממלאה את החזה בגאווה לאנשים שאינם מבינים את המשמעות של החלטות כאלה, איזו תועלת הדבר הזה מביא למדינת ישראל? מדובר באבסורד.

תראה מה אנחנו עושים כל הזמן. אנחנו כל הזמן מגיבים. בין אם זה לירי, בין אם זה לפיגוע, בין אם זה לפנייה למוסדות בינלאומיים כדי שיטילו סנקציות על ישראל. אין לנו ולו שמץ של יוזמה, אחראיות ופעולה על המציאות. אנחנו רק יושבים וצועקים גוועלד על כל צעד שלהם, זורקים בחזרה איזו אבן קטנה כדי להעניש ולהגיע לכדי סיפוק. יש כאן הפקרות מוחלטת וחוסר לקיחת אחריות על הסיטואציה הזאת, שמריעה איתנו. נגיד שהפלסטינים נורא לא בסדר ואנחנו טלית שכלה תכלת. גם אז נדרשת תבונה, נדרשת פעולה, נדרשת יוזמה. עצירת הכספים אין בה ולו קשר לכל הדברים האלה שנדרשים."

להאזנה לראיון המלא: