שלי קוראת ברשת ב' לחברי המפלגה לבוא ולהצביע בפריימריז: "אחוז הצבעה גבוה יהיה גאווה לכולנו וירכיב את הרשימה הטובה ביותר"

8 בינואר, 2015
האזינו:

שלי התראיינה בתוכנית "הכל דיבורים" ברשת ב' עם איילה חסון וחנן קריסטל, והתייחסה לפריימריז המתקרבים במפלגת העבודה. מתוך דבריה:

"אני נערכת לפריימריז, עובדת על זה ומאוד מקווה שבכל מזג אוויר, כל אדם שהוא חבר מפלגת העבודה ויש לו זכות בחירה יצא מהבית, יקח מטריה, יקח מעיל, יקח מגפיים ויממש את הזכות הדמוקרטית שלו.

שמענו המון השמצות על שיטת הפריימריז, אבל אני לא מכירה שיטה יותר טובה. זו שיטה שיש בה פגמים, אבל בין פריימריז שיש בהם אולי פגם פה ושם לבין דיקטטור, שליט יחיד שממנה את נאמניו והם נושאים עיניהם רק אליו ולא אל הציבור שלהם  - אני לחלוטין בוחרת בשיטה של פריימריז. יש בזה משהו שמלמד צניעות, ענווה, מי שולח אותך ולמי אתה חייב. ללכת ברחבי הארץ ולבקש מאנשים תמיכה ולנסות להיות ראוי לתמיכה הזאת כל פעם מחדש – אני חושבת שזאת הדמוקרטיה בהתגלמותה.

אני כבר שמונה שנים בפוליטיקה, וזאת כבר מערכת הפריימריז החמישית שלי. זה לא סבל, זה חלק מהעניין – ומי שלא בא לו לסבול שלא יבוא לפוליטיקה, באמת. זה המחיר היותר הכרחי שצריך לשלם. שתי מערכות בחירות עשיתי לחברת כנסת, שתיים לראשות המפלגה – באחת ניצחתי, בשנייה הפסדתי. לנצח יותר כיף, אגב, אני מודה. אבל אני חושבת שחברי המפלגה מבינים שאני מנסה לייסד כאן איזו דרך חדשה לחלוטין שבה יו"ר המפלגה שמודח בפריימריז, ויש אחר – יצחק הרצוג, שמנצח - לא הופך שולחן, לא שורף את המועדון, לא מתפלג, לא מאיים, לא מחרחר מלחמה אלא מתייצב לצד מי שנחבר באופן דמוקרטי. וזה מה שאני עושה באמונה שלמה. אני עושה את זה כי אני חושבת שיצחק הרצוג הוא מנהיג ראוי, ואנחנו כולנו שואפים, מקווים ועושים הכל כדי שהוא יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל. ואני גם מאמינה שזה מאוד מחזק את מפלגת העבודה, האחדות הזאת. מכירה את ארסנל הקלישאות של הכתבים הפוליטיים, שגם אני הייתי משתמשת בו – "עוד מעט ישלפו הסכינים הארוכות". אז הסכינים הארוכות לא ישלפו הפעם.

יש לנו סיעה משובחת ביותר. אני הולכת לבחור בעשרה האנשים הטובים ביותר שעשו את העבודה המדהימה והטובה ביותר, לרבות חדשים שיוסיפו לרשימה. יש עשרה מקומות – זה המון. אפשר להרכיב כאן רשימה לתפארת, מגוונת וטובה. כל מי שטוב וכל מי משרת את מפלגת העבודה ואת מטרותיה הוא ראוי להיות ברשימה.

ללכת לבחירות לכנסת זו חובה, זה לא זכות. וכשאדם משלם דמי חבר למפלגה יש לו עוד זכות עודפת לקבוע את הרכב הרשימה. לכן, אחוז הצבעה גבוה גם יהיה גאווה לכולנו וגם ירכיב את הרשימה הטובה ביותר. ב-13 בינואר, מעשר בבוקר עד עשר בערב – בואו להצביע."

להזאנה לראיון המלא: