שלי על התנגדות הבית היהודי לנישואים גאים: "מפלגה פרימיטיבית וחשוכה"

10 בינואר, 2015

שלי השתתפה ביחד עם ח"כ משה מזרחי בעימות בתוכנית "פגוש את העיתונות" בהנחיית רינה מצליח מול ח"כ איילת שקד מהבית היהודי ומול דני דיין המתמודד בפריימריז בבית היהודי. במסגרת דבריה, התייחסה לסרטון הוידאו שהופץ באחרונה ברשת בו נראים מועמדים בבית היהודי מתנגדים לנישואים גאים ולהשוויון זכויות לקהילה הלט"ב בישראל:

"הקמפיין הזה הוא השקפת העולם של הבית היהודי. זו השקפת עולם חשוכה שמדירה מזכויות קבוצה שלמה. זאת הפרימיטיביות בהתגלמותה. הדבר הזה הולך להיות קווי היסוד אם חלילה תיבחר ממשלת נתניהו והבית היהודי. זה לא יהיה קמפיין, אלה יהיו קווי יסוד שמרחיקים אותנו ממה שקורה במדינות מערביות. זכויות מלאות, לא בחסד, לחברי הקהילה הגאה זה הפך להיות מבחן הנאורות בעולם המערבי. כאן אנחנו רואים את החשיכה, את הדרת הזכויות, את האפליה של קבוצה שהיא חלק מאזרחי מדינת ישראל. אנחנו רואים כאן במלא העירום את הפרימיטיביות של השקפת העולם. לצערי, יש חברי קהילה שמהרהרים בהצבעה לבית היהודי. אני מקווה שהם מתחרטים עכשיו."

בנוגע לפריימריז המתקרבים במפלגת העבודה אמרה:

"ברור שכאנשים פוליטיים וכאישה פוליטית אני רוצה להגיע למקום הגבוה ביותר שאפשר, אבל בכל זאת אני קצת מסתייגת מהשיח של "מי תגיע אישה ראשונה?". למה מישהו חושב שאני מתמודדת מול נשים אחרות ולא מול גברים אחרים? יש שיח כזה והוא שיח מאוד מקומם. אף אחד לא שואל מי יגיע גבר ראשון. כנשים, באופן כללי יותר קשה לנו. יש מגבלות, יש שוביניזם, יש דעות קדומות והדברים האלה מקשים."

לצפייה בעימות המלא: