"יש כאלה שרואים בפריימריז פחתיתות כבוד, אבל זה הדבר הכי נכון בדמוקרטיה."

14 בינואר, 2015

בבוקר הפריימריז במפלגת העבודה, שלי התארחה בתוכנית "מה אתם אומרים" עם חיים אתגר בערוץ 2. מתוך דבריה:

"פריימריז זה חלק מהדמוקרטיה, ואל תגידו שאני מזוכיסטית – אבל זה חלק שאני אפילו אוהבת. אני עושה את זה כבר פעם חמישית, אני כמעט עשר שנים בפוליטיקה. זה מין משא כזה שבו אתה הולך ומבקש מאנשים שיצביעו לך. יש כאלה שרואים בזה פחיתות כבוד, אבל אני חושב שזה הדבר הכי נכון בדמוקרטיה. זה מזכיר לך למי אתה חייב, בשביל מי אתה עובד, מי שולח אותך. להסתכל לאנשים בעיניים ולבקש את האמון שלהם על סמך דברים שעשיתי בעבר ועל סמך דברים שהם יודעים שאני אעשה בעתיד זה משא שהוא די מרתק.

זה ממש מפריע לי ששמים אותנו (הנשים המתמודדות במפלגת העבודה) אחת מול השנייה כאילו זה איזה קרב תרנגולות. זה ממש מרתיח אותי. למה את חושבת שאני מתמודדת מול סתיו ומול מרב, ולא מול איתן כבל, אציק שמולי, משה מזרחי, מיקי רוזנטל או יוסי יונה? אני אהיה הכי ישרה בעולם – זו התמודדות, אני רוצה להגיע הכי גבוה שאפשר, ויש כמה וכמה מתמודדים ומתמודדות ראויים וראויות שהם בהחלט יריבים שאני מכבדת מאוד מאוד. הם לא רק יריבים, הם גם במקביל חברים שלי. יש בזה משהו אבסורדי, אבל ככה זה במפלגה דמוקרטית. כמובן שאני רוצה להגיע כמה שיותר גבוה, אבל ההתמודדות שלי היא חד משמעית מול מתמודדים ומתמודדות אחרים. יש משהו שכל הזמן זורק אותנו אחורה לכאילו קרב מדומה בין נשים. יש לנו נשים מדהימות ברשימה. הן חברות כנסת חזקות. נכון, אין מספיק. יש אצלנו הבטחת ייצוג – שתיים בעשירייה. אני ממש מאמינה שחלק גדול מהנשים שמתמודדות בכלל לא יזדקקו להבטחת הייצוג אלא יכנסו פשוט כי הן חזקות והן טובות.

אני אגיד לך איך אני מרכיבה את הרשימה – קודם כל אני בוחרת חצי נשים וחצי גברים, כמו תמיד בפריימריז. ושנית אני בוחרת אנשים שהם קרובים אלי אידיאולוגית ושאני יודעת שהם יוסיפו למפלגת העבודה."