שלי לרשת ב': "יש סיכוי גבוה שהרצוג ירכיב את הממשלה. אעשה הכל כדי שנהיה בשלטון. הליכוד בפאניקה, ויש להם סיבה טובה"

14 בינואר, 2015
האזינו:

ביום שלאחר הפריימריז במפלגת העבודה, התראיינה שלי בתוכנית "בחצי היום" עם רן בנימיני ויואב קרקובסקי רשת ב' לרגל הצבתה במקום הראשון ברשימה אחרי הרצוג ולבני, והתייחסה לתוצאות הפריימריז ולבחירות הכלליות. מתוך דבריה:

"האמת היא שלא ידעתי שאני אגיע למקום הראשון, וכן – חששתי. היסוד של החשש הזה היה בעובדה שלפני שנה בבחירות על ראשות המפלגה הפסדתי. ומי שמפסיד יודע מה הטעם של התחושה.

לאורך כל הפריימריז אמרתי דבר אחד, שאגיד אותו גם עכשיו. אני לא מאמינה ברשימות שמחלקים לאנשים ואני לא מאמינה בדילים. אני מאמינה שבסוף חברי מפלגת העבודה, שנעשו חברי מפלגה כי הם אנשים פוליטיים ומודיעים מאוד, כי אכפת להם, כי יש להם סט של ערכים, כי הם מזדהים עם מפלגה – זה אנשים שבאים בסוף, נעמדים מאחורי הפרגוד והם לא מוכנים שמישהו יכתיב להם מה להצביע. הם פשוט מצביעים עבור האנשים שהם חושבים שיביאו להם הכי הרבה כבוד, והם מרכיבים רשימה.

אני רוצה להגיד מילה על המיקום המאוד גבוה של סתיו ושל איציק, שהוא מאוד משמעותי. יש בו את ההפך הגמור ממה שקורה בליכוד – מאותה אטימות והתנכרות מקולו של הציבור, מתהליכים חברתיים, מהמצוקה היומיומית של בני אדם נורמליים. כאן יש את החיבור הכל כך עמוק לאותה מחאה שכולם כבר ביכו את מותה. אז הנה, שני פרחי המחאה האלה שצפנו בתוכם הבטחה מימשו את ההבטחה הזאת והציבור מביע בהם אמון."

בנוגע לסיכויי החלפת השלטון אמרה:

"אני מאמינה שיש סיכוי גבוה ביותר שמי שהנשיא יקרא לו אחרי הבחירות יהיה יצחק הרצוג, יושב ראש המפלגה שלי. הסיכויים הפוליטיים לכך, הריאליים – לא במסגרת איזו פנטזיה, הם גבוהים משהיו הרבה זמן. לא רק במספר המנדטים, אלא גם באמון שהציבור רוכש להרצוג כראש ממשלה. לכן זה התסריט שאנחנו שואפים אליו.

אני מאוד פרגמטית. אני רוצה שנהיה בשלטון, ואני אעשה הכל כדי שנהיה בשלטון. יש קואליציות רבות שאני לא פוסלת, אבל יש דברים שהם קווי גבול. קו גבול אחד – בשעתו דובר על ליברמן כמי שיכול להיות אולי ראש ממשלה, מה שהיום נראה מגוחך. ואז אמרתי שהרעיון שליברמן יהיה ראש ממשלה מעורר בי חלחלה, וזה אכן מעורר בי חלחלה גם ברגע הזה. אבל כשותף קואליציוני בממשלת הרצוג, בוודאי שהוא לא פסול. קו גבול דומה משורטט לגבי ישיבה בתוך ממשלה שנתניהו עומד בראשה. אני חושבת שהניסיון מלמד שכל עוד נתניהו ראש ממשלה, ימשך המצור המדיני, ימשך הקיפאון, ימשכו הפערים העמוקים בין עניים ועשירים. הגבולות שלי מאוד ברורים. אמרתי בדיוק מה כן ומה לא, וגם עמדתי בדיבורי. זה לא שאני מדקלמת כאן דקלומים. כבר עמדתי במבחן הזה פעם אחת."

בנוגע לדברי הביקורת שהושמעו בליכוד ובימין על הרשימה שהציגה מפלגת העבודה אמרה:

"בליל של קללות והיסטריה ופאניקה חסרת שחר. ככל שהתגובות שלהם יהיו יותר היסטריות ויותר מופרכות ויותר מנותקות מהמציאות, כך אני אבין שהם יותר בפאניקה. ואתם יודעים מה, יש להם סיבה טובה להיות בפאניקה."

להאזנה לראיון המלא: