שלי מבקשת להסיר את שמה מפרסומי כנס שבו מתקיים מושב העוסק בטיפולי המרה

17 בינואר, 2015

שלי דורשת להסיר את שמה מפרסומי "כנס ירושלים לדת ומודרנה" שמתקיים בו מושב העוסק ב"טיפולי המרה": "אם יש משהו שאותו צריך לרפא הוא להטופוביה, גזענות, ושנאת האחר עד כדי הגדרת שונותו כמחלה. פרסום שמי מבייש אותי ואת השקפת עולמי."

במכתב למארגני הכנס כותבת שלי:

"נא להסיר את שמי לאלתר מהפרסומים על "כנס ירושלים ה-12 בנושא מדינה ומודרנה". ממילא מעולם לא אישרתי השתתפות, ואתם משתמשים בשמי בלא הסכמתי, אך מעבר לכך הזדעזעתי לגלות במודעה כי מתקיים בכנס מושב בנושא "האם טיפולי המרה הם פתרון רצוי לבעלי נטייה חד מינית?"
"טיפולי" המרה הם ניסיון "לרפא" אנשים הנמשכים לבני מינם ומגדרם, כאילו היה מדובר בפגם או במחלה. טיפולים מדומים וכוזבים אלה בידי שרלטנים שונים ומשונים, נובעים מתפיסת עולם פרימיטיבית וחשוכה.
עצוב ומדאיג כי בשנת 2015 יש בכלל צורך להסביר כי אין כל פסול במשיכה לבני מינך, וכי הלהט"בים הם אזרחים שווי זכויות שאין צורך לרפאם משום דבר. אם יש משהו שאותו צריך לרפא הוא להטופוביה, גזענות, ושנאת האחר עד כדי הגדרת שונותו כמחלה.
בנוסף, נצברו ראיות ועדויות רבות בדבר פגיעה נפשית שנגרמה למטופלים. מועצת הפסיכולוגים והסתדרות הפסיכולוגים הזהירו את הציבור מפני "טיפולים" אלה, ומשרד הבריאות אימץ עמדה זאת.
פרסום שמי במודעה מבייש אותי ופוגע קשות בהשקפת עולמי: שוויון בין בני אדם באשר הם. אבקש לתקן את כל הפרסומים הנוגעים לכנס בהקדם."

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן.