שלי נפרדת מאורי אורבך: "איבדתי נפש תאומה, אדם שהיה לי המון מהמשותף איתו"

19 בפברואר, 2015

שלי נפרדת בתוכנית "הפטריוטים" בערוץ 20 מחברה השר אורי אורבך זכרו לברכה, שנפטר הערב:

"שלי: מה אגיד? זה נורא עצוב. הרבה כאב, הרבה עצב, הרבה דמעות. מבחינתי זו פרידה מאדם יקר, אהוב וקרוב. אני חושבת שאנחנו מכירים, וארשה לעצמי אפילו להגיד שאנחנו אוהבים ומעריכים זה את זה יותר מעשרים שנה. אני מרגישה שאיבדתי, עד כמה שזה נשמע אבסורדי, סוג של נפש תאומה של אדם שהיה לי המון מהמשותף איתו. היינו יכולים לנחש זה את זה. היינו יושבים במליאה והיינו שולחים סמסים במליאה זה לזה על אותם דברים, רק שהסמסים שלו כמובן היו יותר מצחיקים משלי. איבדנו את הטוב מכולם. אדם שהוא טוב, נדיב, ענו, חכם, הגון, ישר ושהוא נורא נורא מצחיק.

סגל: מה תקחי איתך מאורי, איזה זיכרון ספציפי?

שלי: קשה לי להגיד. אני זוכרת מטבע הדברים את השיחות האחרונות שלנו. אני זוכרת שבלילה של הפריימריז האחרונים הוא סימס לי: 'שתהיה לך הצלחה גדולה במפלגה קטנה.' זה כל כך מתאים לו לתמצת במילה אחת גם את האמירה הפוליטית וגם את האהבה והאיחול, הכל ביחד. היום כתבתי  בעמוד הפייסבוק שלי משהו שממש דיברנו עליו לאחרונה. אחרי שהוחלט שאייזנקוט יהיה הרמטכ"ל, אז הוא התקשר אלי ואמר לי שהוא ממש מודאג מהמינוי. שאלתי אותו למה, הרי מדובר באדם מצוין. אז הוא אמר לי: 'תגידי, את נורמלית? ממנים לתפקיד הרמטכ"ל אדם בגיל שלי ושלך?' הוא אמר שהוא כל פעם בודק את זה, וכשהוא רואה שאנשים בגילו מתמנים לתפקידים חשובים זה נראה לו מופקר וחסר אחריות לחלוטין.

אני לא יודעת אם אתם יודעים, אבל אנחנו בדיוק באותו הגיל. נולדנו באותה השנה, 1960, באותו החודש, באותו היום ובאותה השעה. למרות ששנינו בזים לתיאוריות מיסטיות ניו-אייג'יות וכל מיני אמונות טפלות, בכל זאת הייתה לנו תחושה שיש לנו כן איזה גורל משותף."

לצפייה בקטע המלא: