מה אמרתי לתלמיד שאמר שהרצוג חנון. שתי הבטחות הדגל של נתניהו – איראן ודיור – הם גם שני הכשלונות הנוראים שלו. על הקמפיין המעוות של הנהלת כי"ל נגד העובדים – כאילו עידן עופר וסטפן בורגס הם לוחמי צדק לא חבורה של רודפי ממון שטובעים בכסף.

28 בפברואר, 2015

 

 

הכנסו לדף הכי מצחיק ומדוייק בפייסבוק

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

נדיה חילו חברתנו הלכה אתמול בלילה לעולמה, והיא רק בת 61. אתמול ליווינו אותה בדרכה האחרונה, משפחה, חברים ושותפים לדרך, בטקס יפיפה ועצוב בכנסייה הקתולית סן אנטון שביפו. נדיה היתה אשה מדהימה ויוצאת דופן. פורצת דרך אמיתית: האשה הערביה הראשונה ביפו שלמדה נהיגה; האשה הראשונה שהלכה ללמוד עבודה סוציאלית באוניברסיטה, הח"כית הערביה הראשונה.
לספר האוטוביוגרפי שכתבה קראו, בצדק, "פורצת הדרך מעג'מי". הרבה דברים שהיום מובנים מאליהן לנשים ערביות צעירות – היא היתה זו שעשתה לראשונה ובכך העבירה את המסר שזה אפשרי. היינו חברות ובעלות ברית, אידיאולוגית ופוליטית,  מיום שנכנסנו יחד לכנסת במרץ 2006. בלילה שבו נפטרה, בבית החולים איכילוב, נולדה לנדיה באותו בית חולים נכדה. חיבוק ותנחומים לבעלה אכרם, לבנותיה נטלי, רולה, כריסטינה ורנא, ולכל משפחתה המקסימה. יהי זכרה ברוך.

 

עם נדיה וחברים בכריסמס האחרון בבית של שרבל חילו.


כוחנית, בוטה, מביכה, הרסנית, מזיקה, בלתי מודעת לעצמה. אין תמונה טובה מזו (כל הזכויות שמורות לעמיר שיבי) מלהמחיש איך באמת נראית נסיעתו של נתניהו בשלישי למרץ לנאום בקונגרס:באחד מבתי הספר התיכוניים שהייתי בהם השבוע, אמר לי תלמיד אחד שהרצוג הוא חנון ונתניהו גבר-גבר. אמרתי לו שקודם כל אולי הוא לא מעודכן, אבל החנונים ניצחו והם שולטים היום בעולם, ושנית – בשביל להנהיג את ישראל בעולם המורכב והמסוכן שלנו לא יעזור גבר עם נבוט וגם לא קינג קונג עם דגל ישראל. צריך אינטליגנציה, ואחריות, ושיקול דעת, ויכולת לשתף את הקהיליה הבינלאומית. אני מאמינה ששכנעתי אותו.

המצב שבו נודע לישראל על הסכם הנוגע ישירות לבטחון ישראל ולשלום אזרחיה מפי סוכנויות ידיעות זרות הוא שפל חדש ומסוכן ביחסינו עם ארה"ב.
זו תוצאה של הנתק שגרם נתניהו בגלל ההתעקשות לנאום בקונגרס.

המטרה, הקיומית, המשותפת לכולנו בלי הבדלי מפלגות, היא מניעת פצצה גרעינית מאיראן, ולא נאום בחירות.

אנחנו מנודים בעולם, מודרים מהמשא ומתן, ואפילו ידידתנו הגדולה ארה"ב לא מעדכנת אותנו. כשמנחם בגין המנוח רצה למנוע פצצה גרעינית בשנות השמונים הוא לא המציא ספינים ולא נסע לקונגרס. והוא דווקא ידע לנאום.

הוא קבע קווים אדומים, תוכנית פעולה ושיתופי פעולה. ככה צריך לפעול.

 

לתקשורת על הדברים האלה הקליקו כאן: 

הנה גם ראיון מפורט בנושא עם אסתי פרז בחצי היום של רשת ב', וכאן הקליקו לראיון בערב חדש עם דן מרגלית מול אופיר אקוניס:
 

 המסקנה של דו"ח המבקר על הדיור: חייבים להחליף את נתניהו.
 היא אמנם לא נכתבה, אבל היא זועקת מכל מלה בדוח.  אם בדרך כלל אנחנו מייחסים לנתניהו זדון וכוונה תחילה (הפרטות, הקטנת תקציב המדינה, קיפאון בתהליך המדיני) – הרי שהדו"ח הזה הוא "סתם"  תמונה מבהילה של חידלון מנהיגותי וביצועי של נתניהו. 
בלגאן, כסת"ח, תוכניות דמיוניות, הפקרות, ואפס עשייה. מדי פעם בוצעה הפסקה למסיבת עיתונאים מיותרת, שבה פוזרו הבטחות גרנדיוזיות מנותקות מהמציאות עם אפס מימוש. המחשבה שכך מתנהלת גם המערכה מול איראן, תוך שנתניהו מכווין את מערכת הבטחון ואת מערך היחידות החשאיות – צריכה להדיר שינה מעינינו.
שתי הבטחות הדגל של נתניהו בבחירות האחרונות, הכלכלית והבטחונית – הוזלת מחירי הדיור ומאבק בגרעין האיראני – הן גם שני הכשלונות הנוראיים ביותר שלו. כאן לסטטוס בפייסבוק, וכאן לפוסט המלא באתר: 

קבינטים כמו חול ואין מה לאכול, ואנשים שאולי אולי יקנו דירה כשהסבתא האהובה שלהם תמות. מה נשתנה? כלום. הנה נאום שלי מלפני שנה וארבעה חודשים, כשעוד הייתי יו"ר האופוזיציה, ובו קריאת אזהרה וחשבון ביניים על מחדל הדיור של נתניהו ולפיד:


 

הנה הרבה תקשורת עם עמדתי בנושא הדו"ח. גם כמה ראיונות על הדו"ח, בהעולם הבוקר של קול ישראל אצל יוסי הדר בגלי ישראל אצל נחמה דואק ודני דיין, ולמי שרוצה להעמיק, אני מפרסמת באתר שלי את הדו"ח המלא.

 צפו! איתן כבל ואני מדובבים את מוישיק גלאמין ואת נתניהו כדי להסביר את ממצאי המבקר. אני בתפקיד גלמין, כבל בתפקיד נתניהו. מי באמת אשם בעלייה המטורפת במחירי הדיור? הנה הסטטוס והסרטון בפייסבוק, וכאן הקליקו לפוסט באתר ולעוד תקשורת בנושא ולסרטון ביוטיוב: ותודה לתומר קרמרמן, רועי הרצליך, יואב רבינוביץ' ונועם פורר המוכשרים.
 

הנה עוד ראיונות שלי בשבוע שחלף מאז הניוזלטר האחרון שקבלתם ממני.

"יומן" עם איילה חסון בערוץ הראשון ביחד עם השר גלעד ארדן:
 


 

בערוץ 2, בתוכנית הבוקר של גלית גוטמן ויואב לימור:  

הפיטורים בדרום. כבר מזמן לא ראיתי הודעה כל כך עקומה, מעוותת ומחוצפת כמו זו ששחררה הנהלת כי"ל, שזורקת הביתה 139 עובדים כמנת פתיחה לגל פיטורים המוני בדרום. "לא נרד על הברכיים, אנחנו נחושים" הם מודיעים כאילו הם איזה גיבורי על שנלחמים למען רעיון צודק, ולא חבורה של רודפי ממון שטובעים בכסף, ורוצים עוד.

מנכ"ל כי"ל סטפן בורגס מרוויח מליון ושבע מאות אלף שקלים בחודש. אבל לא, הוא לא ירד על הברכיים! יש לו עקרונות! 139 עובדים שזה מטה לחמם, זה מה שמפריע לו.

כי"ל הרוויחה בחמש השנים האחרונות רווח נקי של18,000,000,000  שקל. כן שמונה – עשר – מליארד – שקלאבל לא, היא לא תרד על הברכיים.

בעל השליטה, היורש עידן עופר, שחי בבריטניה כי קשה לו אתנו, הוא אחד מעשירי העולם. אבל לא, הוא לא ירד על הברכיים! יש לו עקרונות!  139 עובדים שזה מטה לחמם, זה מה שמפריע לו.

לסטטוס בפייסבוק, לתקשורת על הדברים ולפוסט באתר. אמנם הכנסת מושבתת לצערי בגלל הבחירות, אבל ביקשתי כינוס דחוף של ועדת הכלכלה בנושא. הנה המכתב. וכאן  ראיון על הפיטורים בכי"ל, בתוכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10, יחד עם יו"ר ועד עובדי כי"ל ארמנד לנקרי. צפו: 


 

המאבק נגד מונופול הגז. עוד ניצחון ביניים שלנו. הממונה על ההגבלים העיסקיים פרופ' דייויד גילה שב ומוכיח אחריות ושיקול דעת למען האינטרס הציבורי, נענה לבקשתנו, ודוחה את ההסדר הבהול לטובת חברות הגז לאחרי הבחירות.  הנה תקשורת. יום לפני ההודעה שיגרתי לכל הגורמים המעורבים דרישה לפרסם את נייר העמדה הממשלתי ואת פרוטוקול הפגישות עם נציגות הגז. "... בלתי סביר בעליל שדווקא קומץ בעלי עניין ובעלי אינטרסים יקבלו לידיהם את המסמך, שעה שהוא יוסתר מעין הציבור, העתיד להיות מושפע ישירות מכל הסדר ומכל החלטה.". למכתב המלא, ולכתבה של אבי בר-אלי בדמרקר.  
 

עובדי הקבלן שלא קיבלו פיצוי בצוק איתן. עובדי קבלן שמועסקים במשרדי הממשלה לא קיבלו פיצוי מיוחד עבור הגעתם לעבודה במהלך מבצע "צוק איתן". בניגוד לעמיתיהם לעבודה המועסקים בהעסקה ישירה. מטפלת בזה.
 

וגם ההתבהמות של נוסעי ישראייר כלפי הדיילים, גם היא מאירה באור מכוער את היחס האדנותי לעובדים נותני שרות.  יש אנשים איומים שמאמינים שאם הם שילמו עבור שרות, זה אומר שבני האדם שמתפרנסים ממתן השרות מפסיקים להיות בני אדם, והופכים להיות העבדים שלהם. עוד על מה שקורה כשצרכנות הופכת לדת, בעמוד שלי בפייסבוק ובפוסט באתר
 

צפו בראיון כלכלי ופוליטי שלי באולפן כלכליסט TV עם אורי תובל:


מוזמנים (אם יש לכם סבלנות) לצפות בוידאו צ'ט שקיימתי בעמוד הפייסבוק שלי, ובו עניתי על הרבה מאוד שאלות של גולשים, נוחות ולא נוחות (את התמונה שלי צילם חבר בים לפני שבוע בדיוק, והפריים של הוידאו צ'ט נראה מאוד ממלכתי פשוט כי זה נעשה מהחדר של הרצוג במטה הבחירות :) ). לצפיה הקליקו כאן:
 

עוד קצת תקשורת מעניינת:

האנשים שלא הצליחו למנוע משרה ובנימין נתניהו להשתולל על חשבון הקופה הציבורית -  כתבה של שוקי שדה בדמרקר, שבה גם מוזכרת המעורבות שלי מול אחת מהאנשים האלה, היועצת המשפטית של משרד ראה"מ שלומית פרגו. וגם: האולפן אינו קדוש. אבנר הופשטיין כתב ב"העין השביעית" מאמר מעניין על היציאה שלי באמצע שידור מתוכנית הבוקר של רשת. הקליקו כאן לקריאה:
 


כל האנרגיות חייבות להיות מושקעות כעת לטובת הנצחון בבחירות. אם נחמיץ את ההזדמנות הזאת, לא נוכל לסלוח לעצמנו. אני עוסקת בהסברה, אבל לא מוותרת על חרישת הארץ לאורכה ולרוחבה כדי לדבר, להסביר, ליצור קשר בלתי אמצעי, ולשכנע. הנה כמה מהמפגשים השבוע:

 

בעכו, עם המכיניסטים של מכינת גל במכללת גליל מערבי:

 

 

בשוהם, כנס בניצוחו של מזכיר הסניף וסגן ראש המועצה גלעד רבינוביץ' ויו"ר המשמרת הצעירה אביעד הומינר:

 

 

בתיכון ליד האוניברסיטה בירושליים, שם היו אחר כך בחירות, שבהן ניצחנו:

 

 

במפגש עם תלמידי שכבת יב' בתיכון בבית ג'אן:

 

 

בחדרה, כנס משותף עם ציפי לבני, בניצוחו של מזכיר הסניף אהוד סוצקובר:

 

 

 

בירושליים, בתיכון הדתי לבנות פלך:

 

 

בכפר אדומים עם מכיניסטים ממכינת עין פרת:

 

 

ברמת גן, עם תלמידי י"א-י"ב בבית אקשטיין – בית ספר לתלמידים עם קשיי קשב וריכוז, בניצוחו של המורה והמחנך המעולה חברינו קובי קיסוס.

 

 

ובגן שמואל עם תושבי כל אזור פרדס חנה כרכור, ותודה למזכיר הסניף אביעד סיני ויו"ר מטה הבחירות של פרדס חנה כרכור גדי פיכטמן:
 

 

מחר, יום א', אתם מוזמנים לכנס במודיעין:

 

 

ולסיום, רגע נדיר של פרגון בין מפלגתי.  צילמו מטעם פרס ירושלים לאחדות ישראל סרטון של ח"כים ממפלגות יריבות מפרגנים זה לזה. אני בחרתי באורלי לוי מישראל ביתנו, איילת שקד מהבית היהודי בחרה בי, הסרטון יעלה בהמשך, בינתיים התמונות:

 

 

שבוע טוב ומוצלח שיהיה לכם,

 

שלכם,

 

שלי