שלי ברשת ב': "לא לכניסה לממשלת נתניהו, גם אם יציעו לי את תיק האוצר"

24 במרץ, 2015
האזינו:

שלי התראיינה בתוכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז ברשת ב, והתייחסה בין היתר לאפשרות של כניסה לממשלת נתניהו. מתוך דבריה:

"פרז: ממשלת אחדות כדי לייצב את מצבה של ישראל בעולם זה משהו שתשקלו?

שלי: אני רוצה לנער את השפה ולנקות אותה מהסופרלטיבים שלא קרובים למציאות. ממשלת אחדות זו ממשלה בין שתי מפלגות שוות בגודלן כאשר יש דילמה במי הציבור בחר. במקרה הזה, האם הציבור בחר במחנה הציוני או האם הציבור בחר בליכוד. האופציה של ממשלת אחדות הייתה באוויר עד הרגע שבו נודעו תוצאות האמת. אני רוצה להגיד לך בכנות שלו תוצאות האמת היו שוויון בין הליכוד לבין המחנה הציוני, אני, שמתנגדת לרעיון של ממשלת אחדות לכל דבר עם רוטציה בין הרצוג לנתניהו, הייתי עומדת בפני דילמה ושוקלת את זה. אבל האופציה הזו ירדה מהפרק. העם אמר את דברו. העם רוצה את נתניהו ראש ממשלה. ואני אומרת את זה בצער ובכאב, אבל זו העובדה. אלה תוצאות הבחירות. העם בחר ממשלת ימין. לכן הדיבור על ממשלת אחדות הוא לא רלוונטי.
פרז: אז לא ממשלת אחדות. מה בדבר ממשלת ליכוד-המחנה הציוני עם קווי יסוד שכולם יכולים לחיות איתם?
שלי: אני לא רואה אופציה כזו ואין לזה שום סיכוי. אני מבינה שהתסריטים והתרחישים האלה עולים בראשיתו של משא ומתן קואליציוני. זה תמיד קורה. זה מין מנהג קבוע שכזה. אני גם חושבת שהעיתונאים עושים את עבודתם כשהם מציירים את כל התרחישים הלכאורה אפשריים, אבל התרחיש הזה הוא בלתי אפשרי נוכח תוצאות הבחירות, שהן תוצאות לא טובות מבחינתנו, מבחינת מה שאנחנו מאמינים בו. את יודעת, יש עכשיו נטייה גוברת, ובצדק רב ביותר, לבדוק מה קרה כאן, איפה אנחנו עומדים, חשבון נפש, איפה נעשו שגיאות, אבל בסופו של דבר יש מסקנה אחת ברורה: אנשים הלכו לקלפי והצביעו על פי אמונתם, על פי השקפת עולמם, על פי הזדהותם, על פי עמדותיהם. תוצאות הבחירות, קשות ככל שיהיו, הן צריכות לבוא לידי ביטוי בהרכבת הממשלה.
פרז: אז אתם הולכים לאופוזיציה?
שלי: כן, אנחנו הולכים לאופוזיציה. נעשה עבודה טובה מאוד מהאופוזיציה. אופוזיציה זו לא משאת נפש, זו לא תפיסת עולם בפני עצמה. לאופוזיציה הולכים כשהעם בוחר במפלגה האחרת.
...
פרז: אני רוצה לחדד. לא תיכנסו לממשלה בראשותו של נתניהו?
שלי: אני לא רואה אפשרות כזו. אנחנו הולכים לאופוזיציה, ואנחנו נעשה את תפקידנו נאמנה.
פרז: גם אם יציעו לכם או לך באופן אישי את משרד האוצר, ששם אפשר לעשות הרבה מאוד דברים טובים לשיטתכם?
שלי: זה קצת מפתיע אותי. נתניהו הציע לי את משרד האוצר כבר פעם אחת ואמרתי לו לא. אמרתי לא לא מפני שאני לא רוצה להיות שרת אוצר ולא מפני שאני פוסלת אותו אישית, אלא כיוון שכפי שהוא עצמו, אגב, העתיק את דברי שלי מלפני שנתיים, תהום פעורה ביננו. נתניהו הוא ראש ממשלה מאוד דומיננטי.
פרז: אולי תבנו גשר?
שלי: כן, בחזון אחרית הימים. נתניהו הוא ראש ממשלה דומיננטי. אני עוד לא ראיתי שותפים קואליציוניים שנכנסו לממשלות נתניהו והצליחו באמת לממש משהו, את השקפות עולמם. אולי בקורטוב."

להאזנה לראיון המלא: