שלי במכתב ליו"ר הכנסת בעניין פיטורי עובדים באולפני ערוץ הכנסת

24 באפריל, 2015

24/04/2015

ה' באייר התשע"ה

 

לכבוד:

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין;

מנכ"ל הכנסת, מר רונן פלוט

 

הנדון: פיטורי עובדים בערוץ הכנסת

 

נכבדי,

 

פנו ללשכתי נציגי ועד עובדי האולפנים בערוץ הכנסת, המועסקים בחברת גלובוס גרופ עבור חדשות 2. אין מדובר ב"טלנטים" טלוויזיוניים, אלא בעובדי הכפיים המקצועיים של תעשיית הטלוויזיה, אלה העושים עבודתם מאחורי הקלעים.

מדובר בכ-30 עובדים המועסקים כעשור באולפני הערוץ, במשכן הכנסת, אשר צברו נסיון רב בתפעול הציוד הייעודי ובמאפייני השידורים בערוץ. ייאמר שהציוד אותו הם מפעילים שייך לכנסת.

בתחילת החודש כשל המשא ומתן בין חברת החדשות לבין גלובוס גרופ, והוחלט על הפסקת ההתקשרות ביניהן. כתוצאה מכך, זומנו עובדי האולפנים לשימוע בטרם פיטורים, ובשבועיים הקרובים הם עלולים לאבד את מקום עבודתם.

המצב בו עשרות עובדים שהועסקו בכנסת במשך שנים, וביצעו את עבודתם במקצועיות ובמסירות, נמצאים בחוסר ודאות תעסוקתי ועלולים לאבד את מקום עבודתם, רק בשל החלפה במכרז של הגוף נותן השרות – אינו תקין ואינו ראוי.

אני פונה אליכם אפוא בבקשה לפעול כדי למנוע את פיטורי העובדים ולהבטיח את המשך העסקתם ואת שמירת תנאיהם, בלא קשר לזהות הזכיין.

בטווח הקצר, בקשתי היא כי תפעלו למנוע את הפיטורים בכלים העומדים לרשותכם, למול חברת החדשות של ערוץ 2 ואולפני ערוץ הכנסת. בטווח הארוך, בהחלט אפשר וראוי להנהיג הסדר דומה לזה שיושם במזנון הכנסת: חיוב הקבלן/הזכיין החדש, כחלק מתנאי המכרז או בדרך אחרת, להמשיך ולהעסיק את אותם עובדים, במקרה זה את עובדי האולפנים.

 עוד אציין כי מדובר במשרות אשר יאויישו בכל מקרה. ברור כי פיטוריהם של עשרות עובדים מיומנים, על תשלומי הפיצויים, העלויות החברתיות והנזק הכלכלי שייגרם כתוצאה מכך, ושכירת והכשרת עובדים חדשים ולא מנוסים במקומם – יעלו הרבה יותר.

 כמי שהיוו אוזן קשבת לפניות בנוגע לזכויות עובדי הכנסת, ולתפקידו החברתי והמוסרי של בית המחוקקים כגוף הקובע נורמות וסטנדרטים בחברה הישראלית, אני פונה אליכם גם הפעם בבקשה להתערבותכם, למניעת הפיטורים ולהסדרת הנושא בטווח הארוך.

 

אשמח לעמוד עמכם בקשר ולספק כל מידע או סיוע נוסף בעניין.

 

 

בתודה ובברכה, 

 

ח"כ שלי יחימוביץ'

 

העתקים:

ועד עובדי האולפנים, גלובוס גרופ;

מנכ"ל ערוץ הכנסת, מר אורי פז;

חברי הכנסת.

 

לקריאת תגובת מנכ"ל הכנסת לחצו כאן.