שלי בבלוג: "הענן המצחין שמתנוסס מעל התגובות לסטטוס המרגש, החכם והאמיץ של מאי פטאל הוא אגרוף בבטן"

28 באפריל, 2015

הי מאי זאת שלי. חצית כל גבול אפשרי. תתביישי. גם להיות קורבן של עבריין מין, וגם להיות נורא יפה? וחייכנית? וללכת לים בביקיני? ולבחור לספר את סיפורך בגלוי אחרי שחשת שלא נעשה צדק?
האם לא ידעת שתפקידך כקורבן הוא להתעטף בשתיקה נוגה ולשקוע בדיכאון, או לכל היותר להתראיין כצללית, בעיוות קול, ולהיקרא מ'? האם לא ידעת שעלייך לחוש מבויישת ומוטרדת מכך שהמפקד שלך הודח מהצבא? איך העזת בכלל להעלות על דעתך שמפקדך, גבר נשוי עם ילדים שגילו כמעט כפול מגילך, שבמשך חודשים ביצע בך עברות מין, יענש על פי הדין הפלילי? ובכלל, אם כבר חושבים על זה, איך העזת להתלונן מלכתחילה?
הענן המצחין שמתנוסס מעל התגובות לסטטוס המרגש, החכם והאמיץ של מאי פטאל הוא אגרוף בבטן.
מצד אחד, מאי פטאל בעצמה היא עדות נפלאה ומלבבת לדור של נשים שלא מוכן לקבל כגזרה פגיעה בגופן ובנפשן. מצד שני כל השדים העתיקים והמכוערים מרימים את ראשם, ויכולתי למנות אותם בזה אחר זה אבל אתייחס לעניין אחד: חטאה הגדול של מאי, שבפרופיל שלה יש תמונות שלה, שומו שמיים, בביקיני.
מה שמסביר כמובן שהמפקד פשוט לא היה יכול לשלוט בעצמו. בכלל, טוענת נגד מאי מחזיקת העמוד "סוף לטרור הפמיניסטי" בכלל הוא, מפקד גדוד צבר המהולל, הוא המסכן. כלפיו היא חשה חמלה. שהרי מאי הצטלמה "בתמונות שלא משאירות מקום לדימיון, עד רמת המפשעות".
מה זה משנה שהתמונות בפייסבוק הן תמונות נורמליות וטבעיות של צעירה יפה ושמחה בביקיני, עם חברות, בבריכה, כמו רבות רבות כמוה, ואין קשר בינן לבין שרותה הצבאי.
הרי ההיקש ברור: כעת אנחנו אמורים לדמיין את מאי מסתובבת בעת שרותה, בביקיני, סביב המפקד, "עד לרמת המפשעה" עד שהאומלל אינו יכול יותר לשלוט ביצרו. הוא המפקד המהולל, פשוט הובס בידי רשת פיתויים שטנית שמשחקי הכס מחווירים לעומתה.
ורגע, נגיד שהמפקד ופקודתו היו שוהים יחד ביום כיף ובאמת שניהם ועוד חיילות וחיילים היו משתכשכים במים בבגדי ים, האם זה מתיר את גופה של מאי לכל דיכפין?
האם מאי, והבת שלי, ונשים בכלל, אמורות להקפיד על לבוש חסוד וצנוע, אולי לקחת כמה שיעורים בהילכות לבוש במאה שערים, כדי שחלילה לא יפתו את הגברים האומללים?
מה אנחנו אמורים להסיק מזה על גברים באשר הם? שהם חלשים? שהם לא שולטים ביצרם? שהם סכנה מהלכת? הרי זו השמצה שקרית ומזעזעת כלפי כל גבר באשר הוא.
ומה עוד אנחנו אמורות להפנים? שמי שלא מקפידה על לבוש צנוע מזמינה אונס? כי זו הייתה רוח הדברים בלא מעט תגובות מבחילות. שהכי בטוח זה לעטות חיג'אב?
ובכן, יש לי חדשות בשבילכם. שיעור עברות המין זהה אצל חילונים ואצל חרדים.
כלומר לבוש צנוע כלל לא מונע תקיפה מינית לכל סוגיה. וגם בחברות שבהן האשה מכוסה כליל, גופה, פניה, פיה, שערה ואוזניה – ונראית כמו אוהל מהלך עם זוג עיניים, כי כך כופה עליה החברה שבה היא חיה - גם שם שיעור עברות המין זהה.
גופן של נשים הפקר במקום שבו נפגשים דפוסי התנהגות מקולקלים ועברייניים עם שליטה גברית. בין אם השליטה הזאת באה לידי בטוי בכוח פיסי, בין אם בכוחה של מרות וסמכות, בין אם מכוחו של איום גלוי או סמוי. שליטה כזאת, יחד עם מוסר רופף וסביבה שאינה מציבה קווים אדומים – היא זו שבה מתרחשים מעשים כאלה. אין ולו בדל של קשר לשאלה אם את מסתובבת במיני או בחיג'אב.
אז מאי היקרה, תמשיכי לבלות הרבה בבריכה ובים, בביקיני. ותמשיכי להיות אמיצה וחזקה. את מהווה מקור השראה וכוח ואנחנו אוהבים אותך ומחזקים אותך.