שלי בערוץ הכנסת: "אם עניין 18 השרים כה חשוב ללפיד, מדוע לא תבע את זה בממשלה הקודמת שבה ישב?"

12 במאי, 2015

שלי התארחה בתוכנית "קריאה שלישית" בהנחיית שלום קיטל, ביחד עם פרופ' אריה אלדד ושדרן קול ישראל אריה גולן, והתייחסה למצב הפוליטי, למינוי כחלון לשר האוצר, למינוי איילת שקד לשרת המשפטים ולנושאים נוספים.
בעניין המאבק סביב הגדלת הממשלה ל-20 שרים אמרה: "לראות את לפיד אומר את הדברים האלה, אני חייבת לצטט את איתן כבל, שאמר עליו אתמול: 'הריח של נתניהו עוד עליך'. מדובר באדם שישב בממשלת נתניהו, סולק ממשלת נתניהו. לגופו של עניין מקומם במיוחד האופן שבו זה נעשה, תוך רמיסת כל הכללים הדמוקרטיים והפרלמנטריים, אבל יש אסונות גדולים מאלה. בוודאי סוגיית הגז הטבעי, שהיא סוגיה של מאות מיליארדים, שלעומתה העיסוק האובססיבי של לפיד ב-18 שרים נראה ממש כמו הסחת דעת מכוונת.
ודבר נוסף, מעניין אותי מאוד ואני רוצה לשאול את לפיד – אם הדבר הזה הוא כל כך יקוב הדין את ההר, יהרג ובל יעבור, למה לא תבעת שזה יהיה בממשלה שאתה ישבת בה והיית בה שר? הרי אפשר היה לחוקק את זה בו ביום, או תוך חודש, ולהיות כבר בקדנציה הקודמת בממשלת 18. לכן אני לא קונה את כל האיסתרא בלגינא קיש קיש קריא הזה."
בעניין הסיכוי לכניסת המחנה הציוני לקואליציה אמרה: "אין שום סיבה עכשיו ללכת לקואליציה עם נתניהו. צריך למצות את ההזדמנות הזו שמעניקה לנו האופוזיציה המדהימה הזו, שבה אפשר גם להסכים לדברים חברתיים טובים שאולי יקרו, וגם למוטט כל כוונות זדון – ואני מניחה שיהיו הרבה כאלה."
ביחס למינוי ח"כ משה כחלון לשר האוצר ולפערים האידיאולוגיים ביניהם אמרה: "בעניין הבנקים אני איתו. אני חושב שגם יהיו לא מעט דברים שנצביע איתו. בעניין קצבאות הילדים, אני בעד העלאת קצבאות הילדים. אני מאמינה בזה. אם אנחנו היינו מרכיבים את הממשלה, אני מניחה שזה היה קורה בכל מקרה. קצת קשה לי לשמוע את כחלון מסביר שיש 60% מהמשק שהוא ריכוזי, כשיש 100% משוק הגז שהוא ריכוזי. הייתי רוצה לראות ממש שינוס מותניים והתגייסות לסוגיה הזו, שהיא הסוגיה הכלכלית הכי חשובה שעומדת היום על הפרק, סוגיית מונופול הגז.
אנחנו לא תאומים סיאמיים אידיאולוגיים וכחלון הוא לא סוציאל-דמוקרט. כחלון הוא כן אדם שאני מאוד מעריכה, ולאו דווקא בגלל רפורמת הסלולר, שאותה אני מאוד מעריכה. הוא היה יו"ר וועדת כלכלה בכנסת הראשונה שלי, ועשה את זה לעילא ולעילא. הוא פוליטיקאי מוכשר, יש לו סדר יום. כל דבר שהוא יעשה נכון וטוב הוא יקבל גיבוי שלנו. אני סומכת על הממשלה הזו שהיא תספק לנו כל כך הרבה מזימות רשע, גם בתחום הזה, שיהיו לנו הרבה זירות מאבק. כבר אמרתי לך, שלום (קיטל), שבעיני זירת המאבק המרכזית היא ביצורו של שלטון החוק, שיהיה תחת מתקפה רצינית."
ולבסוף, ביחס למינוי ח"כ איילת שקד לשרת המשפטים אמרה: "איילת שקד היא פוליטיקאית מוצלחת בצורה בלתי רגילה. מאוד אינטליגנטית, מאוד מוכשרת. אני גם חושבת שאם היא הייתה גבר, אף אחד לא היה זוכר שהיא בת 39. לבושתה ולרוע מזלה היא גם נורא יפה. יש עכשיו סוג חדש של מתקפות על נשים. אם הן יפות, הן לא יכולות בכלל להתמנות למשרות בכירות. הן גם לא יכולות להתלונן אגב על תקיפה מינית, כי אם הן יפות הן גם בטח הזמינו את זה. כל הז'אנר הזה הוא ממש דוחה.
אני לא מסכימה עם איילת שקד בכלום. השקפת עולמה שונה מהשקפת עולמית כלכלית-חברתית, משפטית, מדינית. בעיני זה איום. קמתי ביום חמישי בתחושה גרועה בין היתר בגלל שאיילת שקד הולכת להיות שרת משפטים. בעיני זה מעורר צמרמורת, מבחינה אידיאולוגית לא מבחינה אישיותיות. אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו להסתייג בסלידה גדולה מהמתקפות השוביניסטיות המכוערות שהיא חוטפת. זה פשוט מעורר חלחלה."
לצפייה בתוכנית המלאה: