שלי על אהבתה ל"משחקי הכס": "זה מאוד ממכר. כמו הפוליטיקה הישראלית, אבל הרבה יותר מרשים"

15 ביוני, 2015
האזינו:

שלי התראיינה בתוכנית "חמש בערב" עם ירון וילנסקי בגלי צה"ל, והתייחסה לאהבתה לתוכנית הטלוויזיה "משחקי הכס", להתפתחויות בפרשת אורן חזן ולדבריו של השחקן עודד קוטלר בכנס השחקנים על מצביעי הימין.

על אהבתה ל"משחקי הכס" אמרה:

"וילנסקי: הלילה הפרק האחרון של העונה החמישית. איך התחברת למשחקי הכס?
שלי: קודם כל, אני מחוברת כבר מלפני שנים כשקראתי את הספרים. אני אוהבת מדע בדיוני ואני אוהבת פנטזיה. זו פשוט יצירה מונומנטלית ענקית ומדהימה. ממש זה לא הפריע לי להתחבר אחר כך לסדרה. אני לא מאלה שמעקמים את האף על הסדרה ואומרת שהיא פחות טובה מהספרים.
וילנסקי: אבל היא מאוד אלימה, יש בה הרבה סקס גם.
שלי: בסדר. ככה נראית פנטזיה אותנטית. הדברים הם גדולים מהחיים. הגיבורים הם גדולים מהחיים. השנאות הן גדולות מהחיים, המפלצות, הדברים המסתוריים, הקסומים, כוחות הרשע, כוחות הטוב – הכל ענקי. בעצם זה כמו הפוליטיקה הישראלית, אבל הרבה יותר מרשים.
וילנסקי: מה את מתחברת יותר, בית הקלפים או משחקי הכס?
שלי: משחקי הכס, ברור.
וילנסקי: באמת?
שלי: מה זאת אומרת? חד משמעית.
וילנסקי: כי מה?
שלי: זה באופן כללי חלק מאוד גדול מהחשיבה שלי, המדע הבדיוני והפנטזיה. זה מאוד ממכר. זה לוקח דברים קטנים שקורים בחיי היומיום ונותן להם משמעות מיסטית כזאת גדולה, ואפילו נותן לפעמים הזדמנות להתרומם מעל האירועים.
וילנסקי: עד הפרק האחרון ראית כבר את כל הפרקים?
שלי: אני לא ראיתי את הפרק ששודר הלילה. כבר מישהו אמר לי איזה ספויילר מזעזע. ישבתי עכשיו בלשכה שלי, וכשהוא אמר לי את הספויילר המזעזע הזה חזרתי עליו בתדהמה, ואז חדר שלם של מתמחים ועוזרים פרלמנטריים פתח בזעקות שבר.
וילנסקי: אוי לא, הרסתם להם.
שלי: אז אני לא אעשה את זה למאזינים.
וילנסקי: מתי את מספיקה לראות את זה, בסוף השבוע?
שלי: אחרי כמה ימים. אני לא מצליחה. זה משודר בארבע בבוקר, אז אני גונבת לי איזה זמן כדי לראות את זה אחרי כמה ימים. יש שם כמה גיבורים שאני מאוד מאוד אוהבת ומזדהה איתם."

על הצהרתו של יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג כי ידרוש להשעות את חבר הכנסת אורן חזן אמרה: "אני לא יודע איזה הסדרים יש כדי להשעות את אורן חזן. ועדת האתיקה מוסמכת להשעות אותו מדיונים במליאה. היא לא יכולה להשעות אותו מהצבעות. אני חושבת שמה שהיינו צריכים זה פשוט לא לקזז את אורן חזן, וכך להעמיד את הליכוד ואת הקואליציה במבוכה מאוד גדולה ולהעמיד אותם במבחן חוזר שוב ושוב, שהוא יתזז אותם ולא אותנו."

להאזנה לראיון המלא: