שאילתה לשר החינוך: הפעלה לקויה של השירותים לילדים חולים ע"י עמותת "קדימה מדע"

8 ביולי, 2015

שאילתה  ישירה

  הפעלה לקויה של השירות לילדים חולים ע"י עמותת "קדימה מדע"

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שאלה את שר\ה החינוך

 

 

ביום ה-19.6.14 פרסם משרדך מכרז בעניין הפעלת שירותי חינוך לילדים חולים בביתם (מכרז היקפים משתנים מס' 24/6.2014). שירות זה ניתן מתוקף חוק חינוך חינם לילדים חולים התשס"א – 2001, אשר נועד להגן על זכויות של ילדים חולים ולאפשר להם ללמוד למרות מצבם הבריאותי.
 
במכרז זכתה עמותת "קדימה מדע" והחליפה את עמותת תלל"ים, עמותה אשר סיפקה את השירות עבור המשרד במשך כ-25 שנה. בתנאי הזכיון נכתב כי על עמותת "קדימה מדע" להיערך למתן שירות ב-1 בינואר 2015, אך בצעד חריג משרד החינוך אישר לעמותה 45 יום נוספים להתארגנות למרות תנאי המכרז.
 
מפניות של הורים שהגיעו אלי, עולה כי עד היום עמותת "קדימה מדע" לא נערכה כראוי להפעלת השירות וילדים רבים אינם מקבלים את מלוא זכויותיהם על-פי חוק. הדבר מתבטא בכך שהעמותה טרם גייסה את מצבת כוח האדם המלאה הנדרשת להפעלת השירות, הן מורים והן מטפלים פרא-רפואיים, וילדים רבים אינם מקבלים שעות הוראה במקצועות שונים וכן טיפולים כגון קלינאות תקשורת וריפוי בעיסוק. יתרה מכך, הזכיינית החדשה קבעה כי שעות הוראה פרונטלית הניתנות דרך האינטרנט יבואו על חשבון הוראה פרטנית בבית התלמיד, בניגוד לעבר – אז שעות התגבור דרך האינטרנט לא נחשבו חלק מהמכסה.
 
לבסוף, ומשמעותי מכל, נודע לי כי "קדימה מדע" התרשלה וגרמה לחשיפת פרטיהם האישיים של הילדים, מקבלי השירות, לעיני כל באתר האינטרנט שלה.

 

רצוני לשאול:

  1. אילו צעדי ביקורת ואכיפה ננקטים כלפי העמותה, כדי לוודא שתעמוד בהתחייבויותיה – ותפעל במהירות המירבית כדי להשלים את גיוס כח האדם לו התחייבה?
  2. האם מתוכנן לספק פתרון זמני לילדים אשר לא מקבלים מענה חינוכי כיום?
  3. מדוע קוצצו שעות ההוראה הפרונטלית לילדים? האם הדבר נעשה בידיעת משרדך ובתיאום עמכם?
  4. אלו פעולות ננקטו בעקבות חשיפת פרטיהם של הילדים באתר האינטרנט? כיצד בכוונת משרדך לפקח על העמותה בכדי למנוע מחדל דומה בהמשך?

לקריאת תשובתו המלאה של שר החינוך לחצו כאן.