שלי על ההסדר שהושג במגה: " יש כאן הסכם שהוא יוצא דופן. העובדים קיבלו שליש מהבעלות בתמורה לויתור על שכרם הדל והעלוב. אם היו פיטורים זה היה פיגוע המוני"

15 ביולי, 2015

שלי התראיינה בתוכנית הבוקר של גיא מרוז ואורלי וילנאי בערוץ 10, יחד עם פרופ' עוזי רבי והעיתונאי דן מרגלית, והתייחסה להסדר שהושג במגה.

 

"שלי: יש כאן הסכם שהוא יוצא דופן. העובדים קיבלו שליש מהבעלות בתמורה לויתור על שכרם הדל והעלוב. אם היו פיטורים זה היה פיגוע המוני. 6,000 משפחות, עוד אלפי ספקים. אי אפשר לתאר את הקריסה ואת הכאב והסבל וגם את הפגיעה למשק.
מרוז: מאיפה הביטחון שזה יחזיק מעמד, שעוד חצי שנה מגה לא קורסת שוב?
שלי: כיוון שהספקים, ובראשם הספקים הגדולים יאמר לשבחם – קוקה קולה, תנובה, שטראוס – הבטיחו להמשיך לספק, כיוון שגם הבנקים הגיעו להסדר ומשכירי הנכסים והעובדים וההסתדרות פה מעורבת בצורה מאוד חזקה, יש כאן סיכוי בהחלט להבריא את הרשת. זה אינטרס של המשק לטובת תחרות, לטובת היעדר ריכוזיות ובוודאי לטובת האנשים האלה. אני רוצה להגיד דבר קטן. אני לא קונה ברשתות שיווק. מטעמים אידיאולוגיים אני קונה במכולת בדרך כלל, אבל מהשבוע שעבר אני קונה במגה. אני לא רוצה לעשות פרסומת, אבל כמו שכשיישובי הדרום במצוקה אנחנו הולכים ועושים קניות שם, הציבור יכול לגלות מעורבות וסולידריות באמצעות קניות במגה גם אם לתקופה מסוימת."