"הדאגה לגורל המדינה מחייבת שנתווה דרך אחרת ולא נפעל בשליחות נתניהו"

20 ביולי, 2015
האזינו:

שלי התראיינה במהדורת הלילה של גל"צ עם עידו בנבג'י זמן קצר לאחר כינוס ועידת מפלגת העבודה, והתייחסה לנאום יו"ר המפלגה יצחק הרצוג שבו הכחיש כי בכוונתו להיכנס לממשלת נתניהו. מתוך דבריה:

"שלי: זה היה נאום טוב, הוא שרטט גבולות גזרה. זה היה נאום אופוזיציוני. בהחלט נאום טוב.
בנבג'י: תקפת אותו די בחריפות השבוע על העובדה שהתייצב באופן חד משמעי לצד נתניהו בערב שבו נחתם הסכם עם איראן. כל זה מאחוריך?
שלי: אם להגיד שאני רואה בביקורתיות מסוימת את ההתנהלות של הרצוג ולבני זה לתקוף בחריפות, אז כנראה שלא ברור מה זה לתקוף בחריפות. אבל, היו לי הסתייגויות. חשבתי שזו שגיאה להתייצב לימינו של נתניהו, אגב עוד לפני שההסכם פורסם, במקום לבקר את אותה התנהגות שהביאה אותנו עד היום. בוודאי שאני לא חושבת שיו"ר מפלגת העבודה צריך להיות בשליחותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. זה לא גורע כהוא זה מדאגתו לגורלה של המדינה. להפך, אני חושבת שהדאגה לגורל המדינה מחייבת שאנחנו נתווה דרך אחרת.
בנבג'י: אבל למיטב ידיעתך, התנהלו מגעים בשבוע האחרון בין הרצוג לנתניהו?
שלי: אני יכולה להגיד לך ששאלתי את בוז'י והוא אמר לי שלא היו דברים כאלה.
בנבג'י: ואם כן, היית מצפה להיות מעודכנת גם במגעים ראשוניים?
שלי: כן, אני חושבת שמן הראוי שאהיה מעודכנת. גם באופן כללי, אין לי תלונות על העניין הזה. אני יודעת להגיד לך שלא היה דבר וחצי דבר, ובמידה רבה מה שליבה את השמועות היה אותה התייצבות של הרצוג ולבני לצד נתניהו ואז הספקולציות כבר התחילו לרחוש.
בנבג'י: גם היום לא שמענו אמירה חד משמעית 'לממשלה של נתניהו אני לא מצטרף'. את חושבת שזה ירד מהפרק באופן זמני או שזה יחזור בזמן לא רחוק?
שלי: אין לי מושג. אני יודעת שזו לא אופציה כרגע."

בהמשך התייחסה לעימות שפרץ בועידה בין ח"כ איתן כבל לבין יו"ר קק"ל המכהן אפי שטנצלר סביב הבחירות לראשות קק"ל, ואמרה כי: "(מפלגת העבודה) זו מפלגה ככל המפלגות. יש בה יצרים, יש בה אמביציות ויש בה גם אידאולוגיות. זו הייתה ועידה שהייתה ועידה מאוד תכליתית לטובת תקנון קק"ל, לכן ראית את האמוציות סביב זה. אני מבטיחה לך שבוועידות הבאות, כשנדון בסוגיות אידאולוגיות, אנחנו נראה ווליום דומה, או כך לפחות אני מקווה."

להאזנה לראיון המלא: