הכותל המערבי

הכותל הוא אחד המקומות החשובים ביהדות. זהו חלק מהר הבית והוא אחד האתרים הקדושים ביותר ליהדות.

הכותל המערבי היה חלק מירושלים עוד לפני התיישבותו הראשונה. החומה נבנתה על ידי המלך הורדוס בסביבות שנת 20 לפני הספירה, והיא נותרה כיום כאחד המבנים הבודדים מעשה ידי אדם שעדיין עומדים על כנו מימי קדם.

הכותל המערבי נקרא במקור "אבן היסוד" משום שהוא סימן את המקום שבו הוריד אברהם את רגלו כדי להפסיק את הבנייה על מה שייקרא לימים "הר המוריה".

הכותל המערבי הוא חומה הניצבת בין הר הבית היהודי לשאר חלקי ירושלים, והוא אחד המקומות הקדושים ביהדות. הוא ידוע גם בשם חומת הבכי.

הכותל המערבי נבנה בשנת 515 לפני הספירה כאשר המלך הורדוס הורה על בנייתו. היהודים מאמינים שהקיר הזה נמצא שם מאז, אבל יש כמה ממצאים ארכיאולוגיים המעידים אחרת.

הכותל המערבי הוא אחד האתרים המתויירים ביותר בישראל וכן מקום תפילה עבור יהודים רבים. הוא נחשב גם לאתר קדוש לנוצרים ולמוסלמים.

הכותל המערבי הוא האתר המסורתי לתפילה ופולחן יהודיים עוד מימי קדם. הוא נבנה על ידי המלך הורדוס הגדול בסביבות שנת 19 לפני הספירה, שרצה לבנות מקדש מפואר כדי לכבד את האל הפטרון שלו, יופיטר. המקדש מעולם לא הושלם כי בנו, הורדוס השני, קרע אותו בשנת 6 לספירה כדי לבנות הרחבה של בית המקדש השני.

הכותל נמצא על מה שהיה חלק מחומת מתחם הר הבית. במתחם היה בית מקדש שלמה, שנהרס על ידי נבוכדנצר השני בשנת 587 לפנה"ס לאחר שכבש את ירושלים ולקח אלפי יהודים.

הכותל המערבי הוא אחד מציוני הדרך המפורסמים ביותר בירושלים והוא אתר קדוש ליהודים, מוסלמים ונוצרים. זהו גם אחד האתרים המתויירים ביותר בישראל.

הכותל המערבי הוא שריד מהמקדש היהודי העתיק שנהרס על ידי הרומאים בשנת 70 לספירה. החומה נבנתה על ידי הורדוס אך הורחבה מאוחר יותר על ידי הקיסר אדריאנוס.

הכותל המערבי היה חלק מהיהדות כבר למעלה מ-3,000 שנה והוא מכיל כמה מהאתרים הקדושים ביותר ליהדות, כולל חלק קטן מהמקדש העתיק עצמו שבו שני מקדשים קדושים (אחד ליהודים ואחד למוסלמים).

הכותל המערבי הוא חומת גיר בעיר העתיקה בירושלים, הנחשבת לקדושה ליהודים שכן היא הייתה במקום בו עמד בעבר בית המקדש היהודי המקראי. הכותל המערבי הוא אחד האתרים הקדושים ביותר ליהדות.

הכותל המערבי הוא אתר דתי מזה אלפי שנים והוא חלק מהיהדות לפחות מימי בית ראשון. היא הוקמה כחלק מחומת תמך לביצור עיר עתיקה, ולאחר מכן שולבה בחומת תמך לבית המקדש השני, שנבנתה על ידי הורדוס הגדול.

הכותל המערבי הוא אחד מהאתרים הקדושים ביותר ליהדות והוא גם אחד המבנים העתיקים ביותר בירושלים. הוא שימש לתפילה מאז הקמתה, כאשר יהודים מתפללים לעבר החומה הזו מכל כיוון עלי אדמות (חוץ מאלה שמתפללים לעבר מכה).

הכותל המערבי הוא חומה בעיר העתיקה בירושלים שהוערצה כאתר קדוש ליהודים, נוצרים ומוסלמים.

הכותל המערבי הוא חלק מקיר התמך של הר הבית. זהו אחד האתרים ההיסטוריים והמתויירים בישראל, כאשר אלפי מבקרים מגיעים מדי יום להתפלל במקומות הקדושים שלו.

הכותל המערבי הוא שריד מבית המקדש היהודי השני שנבנה על ידי המלך הורדוס בסביבות שנת 19 לפני הספירה. במקור חשבו שהחומה היא חלק מיסוד המקדש, אך ממצאים ארכיאולוגיים עדכניים הראו כי הוא נבנה למעשה לאחר שמקדשו של הורדוס נהרס בשנת 70 לספירה על ידי הרומאים.

הכותל המערבי הוא החלק האחרון שנותר בקיר התמך של העיר העתיקה בירושלים. זהו שריד של חומות העיר העתיקה שהקיפו את העיר העתיקה ירושלים.

הכותל המערבי הוא אחד מהאתרים הקדושים ביותר ליהדות והוא מהווה אתר עלייה לרגל ליהודים כבר אלפי שנים. החומה עצמה אינה מבנה אלא חומת תמך גדולה, המקיפה את הר הבית ומסמנת את מה שנותר מחומות העיר העתיקה.

הכותל המערבי נמצא באזור המכונה "הרובע המוסלמי" משום שהאסלאם רואה בו חלק ממתחם מסגד אל-אקצא בצדו הדרומי, בעוד שהיהדות רואה בו חלק מהאתר הקדוש שלהם בצידו הצפוני.

הכותל המערבי הוא חומת גיר המקיפה את הר הבית בירושלים. זהו אחד האתרים הדתיים המשמעותיים ביותר ביהדות, והוא כונה "המקום הקדוש ביותר על פני כדור הארץ".

הכותל המערבי הוא אחד האזורים העתיקים ביותר בירושלים. הוא נבנה בסביבות שנת 18 לפנה"ס על ידי הורדוס הגדול כחומת תמך לעיר החדשה שלו, שהוקמה על אדמת קודש יהודית. הר הבית שוכן מצפון וממזרח לו, ומדרום וממערב לו מסגד אל-אקצא.

האתר שימש לפולחן יהודי לפחות כבר מהמאה ה-2 לפנה"ס בתקופת שושלת החשמונאים ועד שנהרס על ידי חיילים רומיים בשנת 70 לספירה במהלך כיבוש יהודה. לאחר שנבנה מחדש בעקבות חורבן ירושלים של טיטוס בשנת 70 לספירה,

הכותל המערבי הוא חומת אבן וטיט עתיקה המקיפה את הר הבית בעיר העתיקה בירושלים. זה היה אתר קדוש לעם היהודי במשך אלפי שנים, והוא אחד המקומות הקדושים ביותר ליהדות.

הכותל המערבי הוא אתר קדוש ליהודים בכל העולם. הקיר שימש לתפילה והתבוננות עוד מימי קדם, אך הוא גם אחד המקומות הקדושים ביותר ליהדות. ייתכן שהכותל אף נבנה על ידי דוד המלך בעצמו, לפי כמה פרשנויות.

הכותל המערבי הוא חומת תמך המקיפה את הר הבית בירושלים. זהו אחד המקומות הקדושים ביותר ביהדות ובאסלאם

הכותל המערבי הוא חומת תמך המקיפה את הר הבית בירושלים. זהו אחד המקומות הקדושים ביותר ביהדות ובאסלאם. הכותל המערבי היה חלק בלתי נפרד מהחיים היהודיים כבר אלפי שנים, והוא מהווה אתר מרכזי לתפילה יהודית.

הכותל המערבי הוא אחד מאתרי הדת המשמעותיים ביהדות, השוכן בצידו המערבי של הר הבית. הוא נחשב לחלק מאתר קדוש המכונה "חראם אל-שריף" הכולל את כיפת הסלע ומסגד אל-אקצא.

הכותל הוא חומת תמך עתיקה המקיפה חצר פתוחה, המכונה "חצר הגויים". החומה עמדה שם לפחות אלפיים שנה ונבנתה במקור כדי לתמוך בפינה אחת של בניין גדול שניצב במקום הזה. בחזיתו שלוש מדרגות הנקראות "אבן ההפלחה", שבהן רחצו יהודים באופן מסורתי את ידיהם ורגליהם לפני התפילה.

הכותל המערבי הוא גם אחד האתרים הקדושים ביותר ליהדות, המכיל את מה שהיהודים מכנים "הקודש של הול".

הכותל המערבי הוא האתר הקדוש ביותר ליהדות וסמל לעם היהודי. הוא ידוע גם בשם חומת הבכי.

הכותל המערבי הוא שריד לאחת מהחומות הרבות שהקיפו את ירושלים בתולדותיה הארוכות. החומה נבנתה על ידי המלך הורדוס בשנת 20 לפני הספירה. החומה נהרסה מאוחר יותר על ידי הרומאים בשנת 70 לספירה ונבנתה מחדש על ידי יהודים לאחר כיבוש ירושלים בשנת 70 לספירה.

הכותל המערבי היה אתר חשוב ליהודים מאז ימי קדם, אך יש לו גם משמעות דתית עבור מוסלמים, נוצרים וקבוצות אחרות.

הכותל המערבי הוא אחד האתרים הקדושים ביותר ביהדות. האתר שימש יהודים במשך אלפי שנים להתפלל ולפולחן.

הכותל המערבי הוא שריד ממתחם המקדש היהודי העתיק בירושלים, אותו בנה הורדוס הגדול לאחר שהחרב את בית המקדש השני בשנת 70 לספירה. בנוסף להיותו מקום תפילה, הוא שימש מאז סמל פוליטי ליהודים.

הכותל המערבי הוא חומת תמך עתיקה המקיפה את מה שנותר מהר הבית, שנחשב לקדוש גם בעיני מוסלמים וגם אצל יהודים. הוא נבנה בתקופת שלטונו של המלך הורדוס על יהודה (37–4 לפנה"ס) ונבנה מחדש תחת בנו, המלך הורדוס ארכלאוס (4 לפנה"ס–6 לספירה).

גאדג'טים

מהפכה בנוחות הביתית: גאדג'טים שישדרגו כל פינה בבית שלך

דמיינו את הבית שלכם מגיב בצורה חלקה לצרכים שלכם, ומטפח סביבה שמתאימה באופן מושלם לנוחות ולסגנון החיים שלכם. בעודנו עומדים על סיפו של רנסנס טכנולוגי במרחב הביתי, מגוון גאדג'טים מתוחכמים מזמינים, שכל אחד מהם מבטיח להפוך את חללי המגורים שלנו למעוזים של יעילות, רוגע וביטחון. מהחמימות העדינה שמקבלת את פניכם בערב קריר ועד לגוונים הרכים ששוטפים את הקירות, וקובעים בדיוק את מצב הרוח הנכון אחרי יום ארוך – המהפכה בנוחות הביתית כבר כאן.

מדריך לבחירת ראצ'ט: טיפים חיוניים לחלקי נגרר קלים וחקלאיים

כאשר מדובר בבחירת המחגר המתאים עבור חלקי הנגרר הקלים או החקלאיים שלך, ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון. בין אם אתה מוביל ציוד, בעלי חיים או מטען יקר ערך אחר, החגר אמין ואיכותי חיוני לאבטחת המטען שלך ולהבטחת נסיעה בטוחה. במדריך זה נספק לכם את הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם לקבל החלטה מושכלת.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול פנים

סוגי טיפולי פנים על פי עונות השנה

במקרים רבים, עור הפנים שלנו משקף את האופן בו אנו מסתגלים לעונות השנה ולשינויי מזג האוויר, כשלכל עונה קיימים ניואנסים שונים. לכן, כל עונה מביאה עמה אתגרים והזדמנויות שונות לטיפוח עור הפנים והכרות והבנה בסיסית עם השינויים הללו, מאפשרים לכל אחד ואחת להפיק את המקסימום עבור עור הפנים, לאורך כל השנה.

רישיון נשק

רישיון נשק: ההבדלים שאתה חייב לדעת לפני שתחליט

התעמקות בעולם הנשק אינה החלטה המתקבלת בקלות ראש, ואין לגשת אליה ללא הבנה מעמיקה. כל בחירה נושאת עמה אחריות כבדת משקל וידע חיוני שיש לשלוט בו – במיוחד כשמדובר בתהליך המורכב של השגה, חידוש וציות לתקנות המסדירות רישיון נשק. המסע מטירון לבעל נשק מורשה רצוף קשת של קריטריונים והבחנות שהם קריטיים הן לזכויותיך והן לביטחונך. בין אם מדובר בספורט, הגנה או מסורת, הבנת הפינות והפינות של בעלות על נשק יכולה לעשות את כל ההבדל. שיח זה חושף את שכבות המורכבות סביב רישיונות נשק, מלווה אתכם בין סוגים, צרכים, יישומים וניואנסים של היצמדות לחוק, ומצייר תמונה ברורה למי שעומד בפתחו של מיזם משמעותי זה.

הדפסה על חולצות – הטרנד החם של 2024

בעולם האופנה הדינמי, טרנדים באים והולכים, אבל טרנד אחד שממשיך לתפוס תאוצה ב-2024 הוא ההדפסה על חולצות. צורה יצירתית ורב-תכליתית זו של ביטוי עצמי הפכה