ויקינגים

הוויקינגים היו לוחמים ושודדי ים סקנדינביים שפשטו, סחרו וחקרו חלקים נרחבים מאירופה מסוף המאה ה-8 ועד המאה ה-11.

הוויקינגים היו ימאים מיומנים שיכלו לנווט את ספינותיהם דרך נהרות צרים, ים עמוקים ומים סוערים. הם היו גם סוחרים וחוקרים גדולים. הוויקינגים הקימו יישובים באיסלנד, גרינלנד, אירלנד, צרפת (נורמנדי) ורוסיה (נובגורוד).

הוויקינגים היו עם סקנדינבי שפשט וסחר ממולדתו הסקנדינבית על פני אזורים רחבים של צפון, מרכז ומזרח אירופה, צפון אמריקה ואסיה מסוף המאה ה-8 ועד תחילת המאה ה-11.

הוויקינגים השתמשו בספינות הארוכות המפורסמות שלהם כדי לנסוע מזרחה עד קונסטנטינופול ונהר הוולגה ברוסיה. ספינות אלו אפשרו להם לחקור ארצות חדשות ולסחור בסחורות עם תרבויות אחרות. הוויקינגים היו מיומנים גם ביצירת תכשיטים יפים מכסף, זהב, ברונזה וברזל.

ויקינגים היו חוקרים נורדיים, לוחמים, סוחרים ושודדי ים שפשטו וסחרו ממולדתם הסקנדינבית על פני אזורים נרחבים של צפון ומרכז אירופה, רוסיה, גרינלנד, צפון אמריקה ומערב אפריקה מסוף המאה ה-8 ועד תחילת המאה ה-11.

הוויקינגים הקימו נתיבי סחר עם צפון אפריקה והמזרח התיכון. מגעים אלה הציגו לנוצרים מערב אירופה טכנולוגיות חדשות כמו שעונים ורובים. הפשיטות הוויקינגיות גם עזרו להפיץ את הנצרות באירופה בכך שהביאו אותם למגע עם נוצרים שחיים בחופי נורמנדי.

הוויקינגים היו לוחמים נורדיים שפשטו וסחרו ממולדתם הסקנדינבית על פני אזורים נרחבים באירופה מסוף המאה ה-8 עד המאה ה-11.

ויקינגים הם קבוצה אתנית שמקורה בסקנדינביה ובמדינות הצפון גרמניות של ימינו בסוף המאה ה-8. החברה שלהם הורכבה בעיקר מקהילות חקלאיות קטנות, בעלות תרבות לוחמים חזקה ומסורת של פשיטות על קהילות אחרות עבור שלל, עבדים ומזון.

הוויקינגים היו לוחמים ומגלי ארצות סקנדינביים שפשטו, סחרו והתיישבו באזורים נרחבים באירופה מסוף המאה ה-8 ועד אמצע המאה ה-11.

מאמינים שהוויקינגים מקורם במדינות הנורדיות של דנמרק ודרום שוודיה. הם התיישבו, פשטו וסחרו בכל חלקי אירופה.

הפשיטות המוקדמות ביותר הידועות שלהם היו על מנזרים אנגלים בשנת 793. יישובים ויקינגים הוקמו באירלנד, סקוטלנד, צפון אנגליה, איסלנד ועד דרום אפריקה.

הוויקינגים גם חקרו את צפון אמריקה בהרחבה מקנדה של ימינו ועד פלורידה ומקסיקו.

הם התיישבו ברוב האזורים הללו אך בסופו של דבר נטשו אותם כאשר איבדו קשר עם השורשים האירופיים שלהם או עקב סכסוכים עם אינדיאנים או עמים ילידים אחרים.

ויקינגים הם קבוצה של אנשים מסקנדינביה שהיו ידועים כלוחמים אכזריים. הם היו גם סוחרים, חוקרים ומתנחלים.

הוויקינגים השתמשו בספינות ארוכות כדי לנסוע מסקנדינביה ולרחבי אירופה. הם פשטו על יישובי החוף באנגליה, צרפת, אירלנד וסקוטלנד עבור סחורות כמו זהב, כסף, תכשיטים ועבדים.

הוויקינגים היו עם סקנדינבי שפשט וסחר מסוף המאה ה-8 ועד אמצע המאה ה-11. הנורדים של סקנדינביה וצאצאיהם, הנורמנים, חקרו בהרחבה את צפון אמריקה.

הם ידועים בעיקר כשודדי ים על המים אבל הם היו גם סוחרים, חוקרים ומתנחלים.

הוויקינגים היו לוחמים ושודדי ים נורדיים שפשטו וסחרו ממולדתם הסקנדינבית על פני אזורים נרחבים של אירופה, אסיה והמזרח התיכון.

המילה ויקינג באה מהמילה הנורדית העתיקה viking שפירושה "פשיטה של פיראטים". הוויקינגים היו ידועים בספינות הארוכות שלהם, שאפשרו להם לנסוע למרחקים ארוכים. היה להם גם מוניטין של שודדים חסרי רחמים שהיו הורגים כל מי שנתקלו בהם, כולל נשים וילדים.

הוויקינגים היו קבוצה של אנשים מסקנדינביה שפשטו וסחרו מסוף המאה ה-8 ועד המאה ה-11. הייתה להם שפה משלהם והם היו מלחים, חוקרים וסוחרים מצוינים.

הוויקינגים היו עם סקנדינבי שפשט וסחר ממולדתו הסקנדינבית על פני אזורים רחבים של צפון ומרכז אירופה, רוסיה, המזרח התיכון וצפון אפריקה מסוף המאה ה-8 ועד תחילת המאה ה-11. המונח נפוץ גם בשימוש האנגלי המודרני לתושבי קהילות הבית הוויקינגיות במהלך מה שנודע כעידן הוויקינגים.

הוויקינגים היו לוחמים נורדיים שפשטו וסחרו מארצות מולדתם הסקנדינביות. הם כבשו חלק גדול מאירופה והאיים הבריטיים, והתיישבו בארצות אלה במשך מאות שנים. תקופת הוויקינגים מחולקת לשלוש תקופות: היישוב הראשון במאה ה-8, ההתרחבות לגרינלנד ואיסלנד במאה ה-10, והתיישבותם הסופית בנורבגיה במאה ה-11.

הוויקינגים ידועים במיומנותם הרבה בלחימה וגם בחקירה. הם הצטיינו בניווט למרחקים ארוכים על ידי שימוש במצפנים פרימיטיביים כמו אבני שמש, שבהם השתמשו כדי למצוא את דרכם בימים מעוננים או כשהם היו מרותקים לערפל.

הוויקינגים היו סקנדינבים שפשטו, סחרו, חקרו והתיישבו באזורים נרחבים באירופה מסוף המאה ה-8 ועד אמצע המאה ה-11.

תקופת הוויקינגים נחשבת בדרך כלל ככזו שנמשכה מסוף המאה ה-8 עד המאה ה-11, כאשר הם החלו לאבד את הדומיננטיות הסקנדינבית שלהם. האזכור הכתוב הראשון שלהם הוא במכתב משנת 794 לספירה של האפיפיור אדריאנוס הראשון לשארל, מלך הפרנקים ומתנצר סקסוניה.

הוויקינגים היו קבוצה של אנשים שחיו בסקנדינביה ובצפון אירופה מסוף המאה ה-8 ועד המאה ה-11. הם היו ידועים כלוחמים אכזריים, שפשטו על חלקים רבים באירופה והקימו יישובים באנגליה ובאירלנד.

הוויקינגים היו עם סקנדינבי שפשט וסחר ממולדתו הסקנדינבית על פני אזורים רחבים של צפון, מרכז, מזרח ומערב אירופה מסוף המאה ה-8 ועד אמצע המאה ה-11.

המונח נהוג להרחיב גם לצאצאים המודרניים של עמים ותרבויות אלה, כמו נורבגיה ושוודיה.

הוויקינגים היו יורדי ים נורדיים שפשטו וסחרו ממולדתם הסקנדינבית על פני אזורים רחבים של אירופה, אסיה וצפון האוקיינוס האטלנטי. המונח נהוג להרחיב כך שיכלול גם מלחים וגם מגלי ארצות.

הוויקינגים ידועים בספינות הארוכות שלהם, בפשיטות שלהם על ערי חוף וכפרי אירופה, כמו גם ביכולת לנסוע רחוק פנימה לאורך נהרות (כגון הוולגה) בשל כישורי הניווט המתקדמים שלהם.

תקופת הוויקינגים נחשבת בדרך כלל כמי שנמשכה מסוף המאה ה-8 עד המאה ה-11 עם קרב סטמפורד ברידג' ב-1066.

הוויקינגים היו עם סקנדינבי שפשט וסחר ממולדתו הסקנדינבית על פני אזורים רחבים של צפון, מרכז, מזרח ומערב אירופה, צפון אפריקה, המזרח התיכון ואסיה במהלך סוף המאה ה-8 עד סוף המאה ה-11.

המונח נפוץ גם באנגלית מודרנית ובשפות עממיות אחרות לתושבי סקנדינביה מימי הביניים (שוודיה, נורווגיה ודנמרק), שלעיתים נקראו נורדיים. בפרט, ההיסטוריה הסקנדינבית של ימי הביניים ידועה לעתים קרובות לחילופין כהיסטוריה ויקינגית.

הוויקינגים היו לוחמים נורדיים שפשטו וסחרו מסוף המאה ה-8 עד המאה ה-11. הם מפורסמים בספינות הארוכות שלהם ופשיטות ויקינגיות על ערי חוף.

המילה "ויקינג" היא מילת השאלה מהנורדית העתיקה vikingr, שמשמעותה "פשיטה של פיראטים". ניתן ליישם את המונח בצורה רחבה יותר על יורדי ים סקנדינביים אחרים בתקופה זו, אם כי לא כל האנשים הללו היו ויקינגים במובן הטכני.

תקופת הוויקינגים היא התקופה מסוף המאה ה-8 עד המאה ה-11 בהיסטוריה של אירופה, במיוחד בהיסטוריה של צפון אירופה וסקנדינביה, בעקבות תקופת הברזל הגרמנית. תקופת הוויקינגים נחשבת לתקופה של התרחבות על ידי הנורדים ברחבי אירופה ומחוצה לה.

הוויקינגים היו ידועים כנווטים מיומנים, סוחרים, חוקרים ולוחמים שפשטו על אויביהם. הייתה להם שפה משלהם ששימשה אנשים רבים בסקנדינביה ומחוצה לה.

 

התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281

הבנייה הירוקה הפכה להיות בשנים האחרונות לדבר שכיח ונפוץ במחוזותינו. אם עד לפני כמה שנים היה מדובר על גחמה, כיום זוהי מציאות שהופכת להיות פופולארית.

NDA –  מה זה ולמה הוא חשוב

כששני גורמים, ישויות משפטיות שונות, בוחרים לנהל משא ומתן אחד עם השני, בין אם הוא יוביל בסופו של דבר להסכם ובין אם לאו, ואחת כמה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות