מיגרנה: איך נפרדים מהכאב ראש הזה?

מיגרנה היא מצב שכיח המשפיע על אנשים בכל הגילאים. ישנם סוגים שונים של מיגרנה והם משתנים גם בחומרתם ובסוגם. טיפולי מיגרנה ניתן למצוא בקלות ולעתים קרובות באינטרנט. עם זאת, כאשר מדובר בשימוש בטיפולים אלו, חשוב לדעת את המינון המתאים לצרכים האישיים שלך. התסמינים השכיחים ביותר של מיגרנה הם בדרך כלל אינטנסיביים ומתישים. למרות שהסיבה עדיין לא ברורה, ישנם כמה טריגרים שאנו יודעים שיכולים לעורר מיגרנות.

תסמינים של מיגרנה כוללים:

  • כאב ראש פועם חמור
  • בחילה
  • הֲקָאָה
  • עייפות
  • ראייה מטושטשת
  • כבדות בראש

ככל שמספר האנשים הסובלים ממיגרנות גדל, מפתחי תרופות רבים יותר מנסים למצוא אפשרויות טיפול יעילות. המשמעות היא שלטיפולי מיגרנה תהיה השפעה גדולה על מערכת הבריאות.

מיגרנה היא אחת ההפרעות הנוירולוגיות הנפוצות ביותר והיא קיימת מאז ימי קדם. זהו סוג של כאב ראש שמתחיל בכאב פועם באזור אחד ואז מתפשט לאזורים אחרים בראש. ישנם שלושה סוגים- מיגרנה ללא הילה, מיגרנה עם הילה ומיגרנה כרונית. מיגרנה ללא הילה מתפתחת לרוב למיגרנה כרונית ולהיפך. כמו כן, אלה יכולים להיות מלווים בעייפות מתישה, רגישות לאור, רגישות לרעש או שינויים בראייה או בטעם. ישנם סוגים רבים ושונים של טיפול במיגרנות אך חלקם יעילים יותר מאחרים

טיפול במיגרנות

טיפול במיגרנה הוא נושא עדין ואין לקבל את ההחלטה להשתמש בו מבלי להיוועץ ברופא. ישנם טיפולים רבים ושונים למיגרנות, לכן חשוב שהרופא שלך יידע מה אתה מחפש. טיפולי מיגרנה כוללים: תרופות נגד התקפים, תרופות ללחץ דם, קורטיקוסטרואידים, ליתיום ואנטי-היסטמינים.

מיגרנה מוגדרת כהפרעת כאב ראש

מיגרנה מוגדרת כהפרעת כאב ראש המאופיינת בהתקפים חוזרים של כאב פועם חמור, בחילות, הקאות ורגישות לאור או קול. ניתן לטפל במצב זה בדרכים רבות כולל תרופות, שינויים באורח החיים והימנעות מטריגרים.

כמה טיפולים למיגרנה פופולריים כוללים תרופות מרשם כמו מרפי שרירים, תרופות נוגדות גודש, תרופות נוגדות דיכאון/חרדה, משככי כאבים/חרדה (כגון אספירין או איבופרופן), חוסמי תעלות סידן (כגון ורפמיל או דילטיאזם), חוסמי בטא (כגון פרופרנולול) ו תיאופילין. בנוסף לטיפולים אלו ישנם טיפולים המבוססים על אורח חיים כגון תרגילי נשימה סרעפתית (כדי להפנות אוויר לריאות) וטיפול בחום.

מיגרנות מתישות ויכולות להימשך בין 4 שעות ל-3 ימים. אם למטופל יש מיגרנה, אסור לו ליטול תרופות כלשהן או לנסות לעשות תרופות עצמיות מכיוון שזה עלול לגרום לו להרגיש עוד יותר גרוע.

הטיפול הראשון במיגרנה הוא בדרך כלל אצטמינופן שהוא בטוח עבור רוב האנשים. אם הכאב של המיגרנה נמשך, כמו כאבי ראש של מיגרנה הגורמים לעתים קרובות לבחילות והקאות, אז הרופא שלהם עשוי לתת תרופות מרשם.

אופיאטים הם דרך נוספת לטיפול בתסמיני מיגרנה בנוסף לפרצטמול, אך יש להשתמש בהם רק אם הם אינם יכולים לסבול את הכאב אחרת ואין ליטול אותם יותר מפעמיים בשבוע. מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית המשפיעה על המוח שלך וגורמת לכאבי ראש עזים. לרוב זה מתרחש עם הילות, שהן הפרעות חזותיות או תחושתיות שלפני אפיזודה של כאב ראש.

הטיפול במיגרנות תלוי בחומרה ובתדירות. הטיפולים הנפוצים ביותר כוללים תרופות ושינויים באורח החיים כגון הפחתת מתח, קפאין, אלכוהול ומזון. מיגרנה היא סוג נפוץ מאוד של כאב ראש המשפיע על הראייה של האדם, רגישות לאור ורמות הכאב. ישנם מספר טיפולים זמינים עבור כאבי ראש במיגרנה.

רכישת דירות בפרויקט מתחם 4TECH בנשר

מתחם הדירות הוא מקום בו אנשים חיים וחולקים חללים משותפים. הדירות הן בדרך כלל בבעלות פרטית או בשכירות, אך חלקן בבעלות שיתופית. מתחמי דירות מציעים

איפה מחפשים דירות למכירה?

אף אחד לא יכול להבטיח לכם כי חיפוש דירות למכירה זה דבר פשוט. יש כאלה שמחפשים חודשים רבים את דירת החלומות שלהם, ולא תמיד הם

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שערים אוטומטיים

אם אתה מחפש דרך להגביר את האבטחה והפרטיות בבית או במשרד שלך, אולי תרצה לשקול התקנת שער אוטומטי. שערים אוטומטיים מספקים מספר יתרונות, כולל אבטחה,

למה כדאי לעשות קידום אורגני בגוגל?

בעולם הדיגיטלי של היום, לא מספיק להחזיק רק אתר אינטרנט. עליכם לשים לב לאופטימיזציה למנועי חיפוש ולקידום האתר שלכם בגוגל. ישנן דרכים רבות ושונות בהן