מיגרנה: איך נפרדים מהכאב ראש הזה?

מיגרנה היא מצב שכיח המשפיע על אנשים בכל הגילאים. ישנם סוגים שונים של מיגרנה והם משתנים גם בחומרתם ובסוגם. טיפולי מיגרנה ניתן למצוא בקלות ולעתים קרובות באינטרנט. עם זאת, כאשר מדובר בשימוש בטיפולים אלו, חשוב לדעת את המינון המתאים לצרכים האישיים שלך. התסמינים השכיחים ביותר של מיגרנה הם בדרך כלל אינטנסיביים ומתישים. למרות שהסיבה עדיין לא ברורה, ישנם כמה טריגרים שאנו יודעים שיכולים לעורר מיגרנות.

תסמינים של מיגרנה כוללים:

  • כאב ראש פועם חמור
  • בחילה
  • הֲקָאָה
  • עייפות
  • ראייה מטושטשת
  • כבדות בראש

ככל שמספר האנשים הסובלים ממיגרנות גדל, מפתחי תרופות רבים יותר מנסים למצוא אפשרויות טיפול יעילות. המשמעות היא שלטיפולי מיגרנה תהיה השפעה גדולה על מערכת הבריאות.

מיגרנה היא אחת ההפרעות הנוירולוגיות הנפוצות ביותר והיא קיימת מאז ימי קדם. זהו סוג של כאב ראש שמתחיל בכאב פועם באזור אחד ואז מתפשט לאזורים אחרים בראש. ישנם שלושה סוגים- מיגרנה ללא הילה, מיגרנה עם הילה ומיגרנה כרונית. מיגרנה ללא הילה מתפתחת לרוב למיגרנה כרונית ולהיפך. כמו כן, אלה יכולים להיות מלווים בעייפות מתישה, רגישות לאור, רגישות לרעש או שינויים בראייה או בטעם. ישנם סוגים רבים ושונים של טיפול במיגרנות אך חלקם יעילים יותר מאחרים

טיפול במיגרנות

טיפול במיגרנה הוא נושא עדין ואין לקבל את ההחלטה להשתמש בו מבלי להיוועץ ברופא. ישנם טיפולים רבים ושונים למיגרנות, לכן חשוב שהרופא שלך יידע מה אתה מחפש. טיפולי מיגרנה כוללים: תרופות נגד התקפים, תרופות ללחץ דם, קורטיקוסטרואידים, ליתיום ואנטי-היסטמינים.

מיגרנה מוגדרת כהפרעת כאב ראש

מיגרנה מוגדרת כהפרעת כאב ראש המאופיינת בהתקפים חוזרים של כאב פועם חמור, בחילות, הקאות ורגישות לאור או קול. ניתן לטפל במצב זה בדרכים רבות כולל תרופות, שינויים באורח החיים והימנעות מטריגרים.

כמה טיפולים למיגרנה פופולריים כוללים תרופות מרשם כמו מרפי שרירים, תרופות נוגדות גודש, תרופות נוגדות דיכאון/חרדה, משככי כאבים/חרדה (כגון אספירין או איבופרופן), חוסמי תעלות סידן (כגון ורפמיל או דילטיאזם), חוסמי בטא (כגון פרופרנולול) ו תיאופילין. בנוסף לטיפולים אלו ישנם טיפולים המבוססים על אורח חיים כגון תרגילי נשימה סרעפתית (כדי להפנות אוויר לריאות) וטיפול בחום.

מיגרנות מתישות ויכולות להימשך בין 4 שעות ל-3 ימים. אם למטופל יש מיגרנה, אסור לו ליטול תרופות כלשהן או לנסות לעשות תרופות עצמיות מכיוון שזה עלול לגרום לו להרגיש עוד יותר גרוע.

הטיפול הראשון במיגרנה הוא בדרך כלל אצטמינופן שהוא בטוח עבור רוב האנשים. אם הכאב של המיגרנה נמשך, כמו כאבי ראש של מיגרנה הגורמים לעתים קרובות לבחילות והקאות, אז הרופא שלהם עשוי לתת תרופות מרשם.

אופיאטים הם דרך נוספת לטיפול בתסמיני מיגרנה בנוסף לפרצטמול, אך יש להשתמש בהם רק אם הם אינם יכולים לסבול את הכאב אחרת ואין ליטול אותם יותר מפעמיים בשבוע. מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית המשפיעה על המוח שלך וגורמת לכאבי ראש עזים. לרוב זה מתרחש עם הילות, שהן הפרעות חזותיות או תחושתיות שלפני אפיזודה של כאב ראש.

הטיפול במיגרנות תלוי בחומרה ובתדירות. הטיפולים הנפוצים ביותר כוללים תרופות ושינויים באורח החיים כגון הפחתת מתח, קפאין, אלכוהול ומזון. מיגרנה היא סוג נפוץ מאוד של כאב ראש המשפיע על הראייה של האדם, רגישות לאור ורמות הכאב. ישנם מספר טיפולים זמינים עבור כאבי ראש במיגרנה.

טיפול זוגי

איך טיפול זוגי יכול להציל מערכת יחסים מקריסה?

טיפול זוגי, המכונה גם ייעוץ זוגי או ייעוץ נישואין, הוא סוג של פסיכותרפיה המסייעת לזוגות לפתור קונפליקטים ולשפר את מערכות היחסים שלהם. זה כרוך בפגישות עם מטפל מורשה המדריך את בני הזוג בדיונים ותרגילים לשיפור התקשורת, טיפול בבעיות ובנייה מחדש של אמון.

מוקד טלפוני

שיפור היעילות במוקדים טלפונים: חידושים חדשניים

אחד החידושים המשמעותיים ביותר במוקדים טלפוניים הוא השילוב של טכנולוגיית בינה מלאכותית (AI). בינה מלאכותית יכולה לנתח נתוני לקוחות בזמן אמת, לחזות את צרכי הלקוחות, ואפילו לסייע לסוכנים במהלך שיחות על ידי מתן מידע רלוונטי. זה לא רק מייעל את תהליך שירות הלקוחות אלא גם מבטיח רמה גבוהה יותר של שביעות רצון לקוחות.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

איך לבחור קורס שיווק דיגיטלי

למי מהדרך בעידן הדיגיטלי? הבנה של לימודי שיווק דיגיטלי

ככל שהנוף הדיגיטלי ממשיך להתפתח, הביקוש למשווקים דיגיטליים מיומנים נמצא בעלייה. לימודי שיווק דיגיטלי מקיפים מגוון רחב של נושאים, לרבות שיווק במדיה חברתית, אופטימיזציה למנועי חיפוש, שיווק באמצעות תוכן ועוד. אנשים המעוניינים להיכנס לתחום זה צריכים להיות בעלי תשוקה לטכנולוגיה, יצירתיות ואנליטיקה.

PLUMBER

מדריך חדשני לאיתור נזילות מים בקיר

נזילות מים בקירות יכולות להיות הסיוט הגרוע ביותר של בעלי הבית, לגרום נזק למבנה ועלול להוביל לצמיחת עובש. שיטות מסורתיות לאיתור נזילות, כמו בדיקה ויזואלית או מדי רטיבות, לרוב אינן יעילות באיתור המיקום המדויק של הנזילה.