מיגרנה: איך נפרדים מהכאב ראש הזה?

מיגרנה היא מצב שכיח המשפיע על אנשים בכל הגילאים. ישנם סוגים שונים של מיגרנה והם משתנים גם בחומרתם ובסוגם. טיפולי מיגרנה ניתן למצוא בקלות ולעתים קרובות באינטרנט. עם זאת, כאשר מדובר בשימוש בטיפולים אלו, חשוב לדעת את המינון המתאים לצרכים האישיים שלך. התסמינים השכיחים ביותר של מיגרנה הם בדרך כלל אינטנסיביים ומתישים. למרות שהסיבה עדיין לא ברורה, ישנם כמה טריגרים שאנו יודעים שיכולים לעורר מיגרנות.

תסמינים של מיגרנה כוללים:

  • כאב ראש פועם חמור
  • בחילה
  • הֲקָאָה
  • עייפות
  • ראייה מטושטשת
  • כבדות בראש

ככל שמספר האנשים הסובלים ממיגרנות גדל, מפתחי תרופות רבים יותר מנסים למצוא אפשרויות טיפול יעילות. המשמעות היא שלטיפולי מיגרנה תהיה השפעה גדולה על מערכת הבריאות.

מיגרנה היא אחת ההפרעות הנוירולוגיות הנפוצות ביותר והיא קיימת מאז ימי קדם. זהו סוג של כאב ראש שמתחיל בכאב פועם באזור אחד ואז מתפשט לאזורים אחרים בראש. ישנם שלושה סוגים- מיגרנה ללא הילה, מיגרנה עם הילה ומיגרנה כרונית. מיגרנה ללא הילה מתפתחת לרוב למיגרנה כרונית ולהיפך. כמו כן, אלה יכולים להיות מלווים בעייפות מתישה, רגישות לאור, רגישות לרעש או שינויים בראייה או בטעם. ישנם סוגים רבים ושונים של טיפול במיגרנות אך חלקם יעילים יותר מאחרים

טיפול במיגרנות

טיפול במיגרנה הוא נושא עדין ואין לקבל את ההחלטה להשתמש בו מבלי להיוועץ ברופא. ישנם טיפולים רבים ושונים למיגרנות, לכן חשוב שהרופא שלך יידע מה אתה מחפש. טיפולי מיגרנה כוללים: תרופות נגד התקפים, תרופות ללחץ דם, קורטיקוסטרואידים, ליתיום ואנטי-היסטמינים.

מיגרנה מוגדרת כהפרעת כאב ראש

מיגרנה מוגדרת כהפרעת כאב ראש המאופיינת בהתקפים חוזרים של כאב פועם חמור, בחילות, הקאות ורגישות לאור או קול. ניתן לטפל במצב זה בדרכים רבות כולל תרופות, שינויים באורח החיים והימנעות מטריגרים.

כמה טיפולים למיגרנה פופולריים כוללים תרופות מרשם כמו מרפי שרירים, תרופות נוגדות גודש, תרופות נוגדות דיכאון/חרדה, משככי כאבים/חרדה (כגון אספירין או איבופרופן), חוסמי תעלות סידן (כגון ורפמיל או דילטיאזם), חוסמי בטא (כגון פרופרנולול) ו תיאופילין. בנוסף לטיפולים אלו ישנם טיפולים המבוססים על אורח חיים כגון תרגילי נשימה סרעפתית (כדי להפנות אוויר לריאות) וטיפול בחום.

מיגרנות מתישות ויכולות להימשך בין 4 שעות ל-3 ימים. אם למטופל יש מיגרנה, אסור לו ליטול תרופות כלשהן או לנסות לעשות תרופות עצמיות מכיוון שזה עלול לגרום לו להרגיש עוד יותר גרוע.

הטיפול הראשון במיגרנה הוא בדרך כלל אצטמינופן שהוא בטוח עבור רוב האנשים. אם הכאב של המיגרנה נמשך, כמו כאבי ראש של מיגרנה הגורמים לעתים קרובות לבחילות והקאות, אז הרופא שלהם עשוי לתת תרופות מרשם.

אופיאטים הם דרך נוספת לטיפול בתסמיני מיגרנה בנוסף לפרצטמול, אך יש להשתמש בהם רק אם הם אינם יכולים לסבול את הכאב אחרת ואין ליטול אותם יותר מפעמיים בשבוע. מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית המשפיעה על המוח שלך וגורמת לכאבי ראש עזים. לרוב זה מתרחש עם הילות, שהן הפרעות חזותיות או תחושתיות שלפני אפיזודה של כאב ראש.

הטיפול במיגרנות תלוי בחומרה ובתדירות. הטיפולים הנפוצים ביותר כוללים תרופות ושינויים באורח החיים כגון הפחתת מתח, קפאין, אלכוהול ומזון. מיגרנה היא סוג נפוץ מאוד של כאב ראש המשפיע על הראייה של האדם, רגישות לאור ורמות הכאב. ישנם מספר טיפולים זמינים עבור כאבי ראש במיגרנה.

מתי נשתמש ברמקולים מוגברים?

רמקולים מוגברים הפכו לחלק בלתי נפרד מנוף האודיו המודרני שלנו. בין אם אנחנו מארחים מסיבה, מציגים מצגת או נהנים מהלחנים האהובים עלינו בבית, המכשירים הללו

Apple Watch

האבולוציה של Apple Watch: הצצה לדגמים החדשים 2023

מאז השקתו הראשונית ב-2015, ה-Apple Watch חולל מהפכה בשוק הטכנולוגיה הלבישה. עם כל דגם חדש, אפל המשיכה לדחוף את גבולות החדשנות והעיצוב, ומציעה למשתמשים שילוב חלק של סגנון ופונקציונליות. כשאנו מביטים קדימה לשנת 2023, שמועות והדלפות מצביעות על כך שלאפל יש כמה עדכונים מרגשים עבור לקוחותיה הנאמנים.

תכשירים מומלצים לטיפול באקנה

אקנה, מצב עור שכיח המשפיע על אנשים בכל טווח הגילאים, יכול להיות מטריד פיזית ורגשית כאחד. מצב בריאותי זה של העור מתרחש כאשר זקיקי השיער נסתמים בשמן, תאי עור מתים וחיידקים, דבר שמוביל להתפתחות פצעונים, נקודות שחורות וראשים לבנים. בעוד שגורמים כמו הורמונים, גנטיקה ואורח חיים משחקים תפקיד בהתרחשותו, מציאת מוצרים יעילים לטיפול באקנה היא חיונית לשיקום העור. בשנים האחרונות, תחום הטיפוח חווה התקדמות בשימוש בחומרים חדשניים לטיפול באקנה והיום נבחן את האפשרויות שהפיתוחים הללו מביאים לעולם הטיפול באקנה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול ברכב רנו

גלה את הסודות לטיפול מעולה ברכב רנו במוסך שלנו

כשמדובר בטיפול ברכב רנו, הסוד הוא לא כל כך הטיפול אלא הידע והאסטרטגיה שאתה מיישם. זה לא מספיק רק לבקר במוסך כאשר רעש חזק מפריע לנסיעה השלווה שלך. טיפול קפדני זה דורש הרבה יותר – מדובר במעקב אחר לוח זמנים עקבי ויעיל לתחזוקה, הכרת כמה עצות DIY של מומחים והבנת השימוש בכלי אבחון מתקדמים.

כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

שלבקת חוגרת הידועה גם בשמה: הרפס זוסטר, היא למעשה זיהום ויראלי אשר גורם לפריחה כואבת של שלפוחיות בצד אחד של הגוף. שלבקת חגרת נגרמת מאותו