מיגרנה: איך נפרדים מהכאב ראש הזה?

מיגרנה היא מצב שכיח המשפיע על אנשים בכל הגילאים. ישנם סוגים שונים של מיגרנה והם משתנים גם בחומרתם ובסוגם. טיפולי מיגרנה ניתן למצוא בקלות ולעתים קרובות באינטרנט. עם זאת, כאשר מדובר בשימוש בטיפולים אלו, חשוב לדעת את המינון המתאים לצרכים האישיים שלך. התסמינים השכיחים ביותר של מיגרנה הם בדרך כלל אינטנסיביים ומתישים. למרות שהסיבה עדיין לא ברורה, ישנם כמה טריגרים שאנו יודעים שיכולים לעורר מיגרנות.

תסמינים של מיגרנה כוללים:

  • כאב ראש פועם חמור
  • בחילה
  • הֲקָאָה
  • עייפות
  • ראייה מטושטשת
  • כבדות בראש

ככל שמספר האנשים הסובלים ממיגרנות גדל, מפתחי תרופות רבים יותר מנסים למצוא אפשרויות טיפול יעילות. המשמעות היא שלטיפולי מיגרנה תהיה השפעה גדולה על מערכת הבריאות.

מיגרנה היא אחת ההפרעות הנוירולוגיות הנפוצות ביותר והיא קיימת מאז ימי קדם. זהו סוג של כאב ראש שמתחיל בכאב פועם באזור אחד ואז מתפשט לאזורים אחרים בראש. ישנם שלושה סוגים- מיגרנה ללא הילה, מיגרנה עם הילה ומיגרנה כרונית. מיגרנה ללא הילה מתפתחת לרוב למיגרנה כרונית ולהיפך. כמו כן, אלה יכולים להיות מלווים בעייפות מתישה, רגישות לאור, רגישות לרעש או שינויים בראייה או בטעם. ישנם סוגים רבים ושונים של טיפול במיגרנות אך חלקם יעילים יותר מאחרים

טיפול במיגרנות

טיפול במיגרנה הוא נושא עדין ואין לקבל את ההחלטה להשתמש בו מבלי להיוועץ ברופא. ישנם טיפולים רבים ושונים למיגרנות, לכן חשוב שהרופא שלך יידע מה אתה מחפש. טיפולי מיגרנה כוללים: תרופות נגד התקפים, תרופות ללחץ דם, קורטיקוסטרואידים, ליתיום ואנטי-היסטמינים.

מיגרנה מוגדרת כהפרעת כאב ראש

מיגרנה מוגדרת כהפרעת כאב ראש המאופיינת בהתקפים חוזרים של כאב פועם חמור, בחילות, הקאות ורגישות לאור או קול. ניתן לטפל במצב זה בדרכים רבות כולל תרופות, שינויים באורח החיים והימנעות מטריגרים.

כמה טיפולים למיגרנה פופולריים כוללים תרופות מרשם כמו מרפי שרירים, תרופות נוגדות גודש, תרופות נוגדות דיכאון/חרדה, משככי כאבים/חרדה (כגון אספירין או איבופרופן), חוסמי תעלות סידן (כגון ורפמיל או דילטיאזם), חוסמי בטא (כגון פרופרנולול) ו תיאופילין. בנוסף לטיפולים אלו ישנם טיפולים המבוססים על אורח חיים כגון תרגילי נשימה סרעפתית (כדי להפנות אוויר לריאות) וטיפול בחום.

מיגרנות מתישות ויכולות להימשך בין 4 שעות ל-3 ימים. אם למטופל יש מיגרנה, אסור לו ליטול תרופות כלשהן או לנסות לעשות תרופות עצמיות מכיוון שזה עלול לגרום לו להרגיש עוד יותר גרוע.

הטיפול הראשון במיגרנה הוא בדרך כלל אצטמינופן שהוא בטוח עבור רוב האנשים. אם הכאב של המיגרנה נמשך, כמו כאבי ראש של מיגרנה הגורמים לעתים קרובות לבחילות והקאות, אז הרופא שלהם עשוי לתת תרופות מרשם.

אופיאטים הם דרך נוספת לטיפול בתסמיני מיגרנה בנוסף לפרצטמול, אך יש להשתמש בהם רק אם הם אינם יכולים לסבול את הכאב אחרת ואין ליטול אותם יותר מפעמיים בשבוע. מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית המשפיעה על המוח שלך וגורמת לכאבי ראש עזים. לרוב זה מתרחש עם הילות, שהן הפרעות חזותיות או תחושתיות שלפני אפיזודה של כאב ראש.

הטיפול במיגרנות תלוי בחומרה ובתדירות. הטיפולים הנפוצים ביותר כוללים תרופות ושינויים באורח החיים כגון הפחתת מתח, קפאין, אלכוהול ומזון. מיגרנה היא סוג נפוץ מאוד של כאב ראש המשפיע על הראייה של האדם, רגישות לאור ורמות הכאב. ישנם מספר טיפולים זמינים עבור כאבי ראש במיגרנה.

גאדג'טים

מהפכה בנוחות הביתית: גאדג'טים שישדרגו כל פינה בבית שלך

דמיינו את הבית שלכם מגיב בצורה חלקה לצרכים שלכם, ומטפח סביבה שמתאימה באופן מושלם לנוחות ולסגנון החיים שלכם. בעודנו עומדים על סיפו של רנסנס טכנולוגי במרחב הביתי, מגוון גאדג'טים מתוחכמים מזמינים, שכל אחד מהם מבטיח להפוך את חללי המגורים שלנו למעוזים של יעילות, רוגע וביטחון. מהחמימות העדינה שמקבלת את פניכם בערב קריר ועד לגוונים הרכים ששוטפים את הקירות, וקובעים בדיוק את מצב הרוח הנכון אחרי יום ארוך – המהפכה בנוחות הביתית כבר כאן.

מדריך לבחירת ראצ'ט: טיפים חיוניים לחלקי נגרר קלים וחקלאיים

כאשר מדובר בבחירת המחגר המתאים עבור חלקי הנגרר הקלים או החקלאיים שלך, ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון. בין אם אתה מוביל ציוד, בעלי חיים או מטען יקר ערך אחר, החגר אמין ואיכותי חיוני לאבטחת המטען שלך ולהבטחת נסיעה בטוחה. במדריך זה נספק לכם את הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם לקבל החלטה מושכלת.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול פנים

סוגי טיפולי פנים על פי עונות השנה

במקרים רבים, עור הפנים שלנו משקף את האופן בו אנו מסתגלים לעונות השנה ולשינויי מזג האוויר, כשלכל עונה קיימים ניואנסים שונים. לכן, כל עונה מביאה עמה אתגרים והזדמנויות שונות לטיפוח עור הפנים והכרות והבנה בסיסית עם השינויים הללו, מאפשרים לכל אחד ואחת להפיק את המקסימום עבור עור הפנים, לאורך כל השנה.

רישיון נשק

רישיון נשק: ההבדלים שאתה חייב לדעת לפני שתחליט

התעמקות בעולם הנשק אינה החלטה המתקבלת בקלות ראש, ואין לגשת אליה ללא הבנה מעמיקה. כל בחירה נושאת עמה אחריות כבדת משקל וידע חיוני שיש לשלוט בו – במיוחד כשמדובר בתהליך המורכב של השגה, חידוש וציות לתקנות המסדירות רישיון נשק. המסע מטירון לבעל נשק מורשה רצוף קשת של קריטריונים והבחנות שהם קריטיים הן לזכויותיך והן לביטחונך. בין אם מדובר בספורט, הגנה או מסורת, הבנת הפינות והפינות של בעלות על נשק יכולה לעשות את כל ההבדל. שיח זה חושף את שכבות המורכבות סביב רישיונות נשק, מלווה אתכם בין סוגים, צרכים, יישומים וניואנסים של היצמדות לחוק, ומצייר תמונה ברורה למי שעומד בפתחו של מיזם משמעותי זה.

הדפסה על חולצות – הטרנד החם של 2024

בעולם האופנה הדינמי, טרנדים באים והולכים, אבל טרנד אחד שממשיך לתפוס תאוצה ב-2024 הוא ההדפסה על חולצות. צורה יצירתית ורב-תכליתית זו של ביטוי עצמי הפכה