למה יש צפצופים באוזניים?  סיבות נפוצות!

צפצופים באוזניים יכולים להיות מלחיצים, פתאום ללא שום התראה מוקדמת תשמעו צלילים. הצליל יכול להיות צליל של שריקה, זמזום או אפילו סתם רעש עמום שאינכם מכירים אותו. הרעשים הללו עלולים להישמע באופן קבוע או באופן זמני במצבים מסוימים. עם זאת מוטב כי תכירו את הסיבות הנפוצות להופעת רעשים לא מוכרים באוזניים. המטרה היא שתוכלו לפתור את הבעיה שמטרידה אתכם ומונעת מכם לשמוע כמו שצריך. בו בזמן אם תדעו צפצופים באוזניים סיבות, תוכלו למנוע את הפעם הבאה שיקרה לכם משהו כזה.

קרדיט תמונה: freepik

רעשים חזקים שפוגעים באוזן

אחת מהסיבות השכיחות להופעת צפצופים באוזניים היא חשיפה לרעשים חזקים. ברוב המקרים מדובר על אנשים שעובדים במקומות עבודה מרעישים במיוחד. נדגיש כי לרוב החשיפה לרעש צריכה להיות ממושכת וגם עקבית כדי שהוא יביא אתכם למצב הזה. במקומות עבודה מסוכנים מספקים לעובדים אוזניות שמטרתן להפחית את עוצמת הפגיעה באוזן. בכל פעם שאתם נחשפים לרעש חריג באופן עקבי יהיה עליכם לקחת משנה זהירות. תוכלו אפילו להשתמש באטמי אוזניים פשוטים כדי למנוע את עוצמת הפגיעה. עוד סיבה שקשורה לנושא הזה היא הופעת צפצופים באוזניים אחרי מסיבה רועשת שבה הייתם קרובים לרמקולים. 

 

עייפות כתוצאה מהיעדר שינה

עוד סיבה שבגללה תוכלו לשמוע צפצופים באוזניים קשורה לעייפות דרסטית. אנו כמובן לא מדברים על מצב שבו לא ישנתם כמה שעות או שלא הצלחתם לישון כמו שצריך בלילה. אלא על מצב שבו אתם סוחבים עייפות רצינית כתוצאה מהיעדר שינה. אנשים שמעידים שהם לא ישנו טוב במשך זמן מה יספרו על רעשים מוזרים באוזן. השמיעה נפגעת כתוצאה מהיעדר השינה, כחלק מהפגיעה במוח מהמצב הזה. המוח שלנו חייב את שעות השינה שלו כדי לוודא שכל האיברים בגוף עושים את המוטל עליהם בצורה הכי טובה. עייפות עשויה להביא אתכם למצב שבו בין היתר יופיעו רעשים באוזניים. אם תשלימו את שעות השינה ותחזירו את עצמכם לשגרה – הכל יהיה בסדר. 

 

זקנה שמביאה לירידה בשמיעה

כולנו מכירים את הבעיות השונות שעשויות להופיע עם ההתבגרות והזקנה. בזכות המודעות יהיה ניתן לפתור את הבעיות האלה עוד לפני שהן הופכות להיות חמורות. אחת מהבעיות השכיחות של זקנה היא ירידה באיכות השמיעה כמו גם באיכות הראייה. ירידה גדולה באיכות השמיעה עשויה להוביל למצב של צפצופים באוזניים. מצב שכזה יצריך את אותו אדם להשתמש במכשירי שמיעה שאמורים להחזיר אותה לתקינותה. נדגיש כי מדובר על מצב תקין ונפוץ, כזה שלא אמור לגרום לכם להרים גבה או להיות בלחץ בהקשר הזה.

 

לחץ נפשי מכל מיני סיבות שונות

הסיבה שעשויה להפתיע אתכם היא לחץ נפשי שעשוי להביא איתו תופעות לוואי שונות. הופעת צפצופים באוזניים יכולה לקרות בגלל לחץ נפשי שמטריד אתכם מאוד. מציאות שכזאת מביאה איתה המון תופעות, בין היתר גם רעשים באוזניים. כדי שתוכלו להעלים את אותם צפצופים יהיה עליכם להתמודד על הלחץ הנפשי. לרוב בהקשר של לחץ נפשי הצפצופים יופיעו אחת לכמה זמן בהתאם להתקפים השונים. מדובר על בעיה נפוצה יחסית שלא מצריכה מענה רפואי נקודתי עבורה. מה שתצטרכו לעשות זה לטפל במצבכם הנפשי כדי שגם תופעות הלוואי ייעלמו כלא היו. 

 

האם יש טיפול?

אם כבר הלכת לרופא א.א.ג , בטח כבר נאמר לך שהכל תקין, אין מה לעשות … ניתן רק לקוות ולחכות שאולי הצפצופים יחלופו מעצמם…אין מענה לבעיה מצד הרפואה הקונבנציונלית.

אבל האמת היא שכן יש טיפול! יש טיפול טבעי יעיל ופשוט והמצב שלכם בהחלט יכול להשתפר!

התשובה של רוזליין  לצפצופים באוזניים הינה בפרמולה טבעית ייחודית שפיתחה להעלמת צפצופים באוזניים– Aroma Otitis. הפורמולה משלבת רכיבים צמחיים תומכים, המטפלים בתופעה באופן שורשי. מדובר בתמצית שמן טבעי הפועל לתקינות מערכת העצבים של האוזן ומספק הקלה בתופעת צפצופים באוזניים על כל תסמיניו. 

 

שירות לקוחות

טלפון התמיכה הטכנית של הוט: כל מה שאתה צריך לדעת

הוט תקשורת וטלוויזיה היא ספקית מובילה של שירותי תקשורת ובידור בישראל. כלקוח, אתה עלול להיתקל בבעיות טכניות הדורשות סיוע מצוות התמיכה שלו. במאמר זה נסקור את כל מה שאתה צריך לדעת על שירות התמיכה הטכנית של Hot.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

אלרגיה

פריחה אלרגית בעור-כל מה שרציתם לדעת

התמודדות עם פריחה אלרגית בעור יכולה להיות חוויה מאתגרת ומתסכלת. הכתמים האדומים והמגרדים המופיעים על העור עלולים לגרום לאי נוחות ומבוכה, להשפיע על הרווחה הפיזית והרגשית כאחד. הבנת הסיבות והגורמים לפריחה אלרגית בעור היא חיונית בניהול וטיפול במצב זה ביעילות.

שיער

מניעת קשרים בשיער – איך לשמור על השיער מסודר כל הזמן

האם אי פעם הרגשת את התסכול של התמודדות עם קשרי שיער שנראים כאילו נוצרו משום מקום? הסבכים הזעירים והעקשניים האלה לא רק גורמים לאי נוחות, אלא גם יכולים להיות הגורם העיקרי לקיומו של השיער, מה שמוביל לשבירה ולאובדן ברק. בשגרת היומיום הסואנת שרבים מאיתנו מנהלים, שמירה על שיער מסודר וללא קשרים יכולה להרגיש כמו חלום רחוק. עם זאת, ההשפעה של קשרי שיער חורגת מעבר לאסתטיקה גרידא; הם מדברים כרכים על הבריאות הבסיסית והטיפול של התלתלים שלנו. על רקע המצב השעיר הזה, אנו מתעמקים בתחום טיפוח השיער, חוקרים את המורכבויות של מניעת קשרים ושמירה על שיער חלק וניתן לסידור בכל עת. הצטרפו אלינו כשאנחנו חושפים את הסודות למנעולים זורמים ללא רבב, חולקים טיפים וטריקים שישנו את שגרת טיפוח השיער שלכם לנצח.

ביגוד טקטי: פונקציונליות ונוחות לכל משימה

ביגוד טקטי הוא סוג של לבוש מתקדם שתוכנן במקור לשימוש צבאי ומשטרתי, אך בשנים האחרונות הפך פופולרי גם בקרב אזרחים. מטרתו העיקרית היא לספק נוחות, גמישות ופונקציונליות מרבית בתנאי שטח מאתגרים ובמצבים הדורשים זריזות ותנועה חופשית.