מדריך לבחירת מחשב נייד

עומדים לבחור מחשב נייד, למשרד שלכם, לאוניברסיטה, לפגישות עסקיות או כתחליף למחשב הנייח שכבר כמעט לא משמש אתכם כלל? המדריך הבא יעשה לכם סדר, איך לבחור אותו בקלות. 

תקציב (ואיך לשלם פחות על מחשב)

לפני הכל, הגדירו מהו התקציב שאותו תוכלו או תרצו להשקיע במחשב הבא שלכם. פערי המחיר בין הדגמים השונים יכולים להגיע למאות אחוזים (תהיו בטוחים שזו לא הגזמה). לאחר שתדעו כמה תהיו מוכנים לשלם, תוכלו לתכנן את הדרך לשלם פחות – ולקבל יותר. מחשב נייד איכותי במחיר משתלם יותר תוכלו להשיג למשל על ידי רכישת מחשבים ניידים מחודשים או על ידי רכישה של מחשב מעודפי מלאי (דגם ישן יותר, שעדיין נשאר במלאי). 

איזה מסך כדאי לקחת 

כלל האצבע מבחינת מסכים יהיה ללכת על גודל של 12 עד 14 אינץ'. למרבית היישומים, המסכים הללו גדולים מספיק ועדיין שומרים על גודל מחשב יחסית קטן ונוח מבחינת ניידות. אם המחשב צפוי לשמש אתכם כמחשב עיקרי, בעיקר בבית, גודל 14 אינץ' ומעלה בהחלט יכול לבוא בחשבון. 

אל תתפשרו על סוללה חלשה 

מחשב בעל כוח עיבוד טוב זה חשוב, אבל אל תזניחו את הפרמטר החשוב הבא: חיי הסוללה. במיוחד אם אתם צריכים מחשב נייד באמת והוא צפוי ללוות אתכם לכל מקום, אתם צריכים סוללה שלא תאכזב אתכם. כמה חיי סוללה צריך? זה תלוי באופי השימוש שלכם ובשאלה האם אתם יכולים לטעון את המחשב מחוץ לבית או למשרד. 

כוח עיבוד וזיכרון 

ככל שאתם צפויים להריץ במחשב יישומים מורכבים וזוללי זיכרון, תצטרכו מחשב עם כוח עיבוד חזק יותר. למרות שבימים אלה עדיין נמכרים מחשבים בעלי מעבד i3, למרבית המשתמשים כדאי לבחור מחשב עם מעבד של i5 ומעלה. עבור אנשי מקצוע או סטודנטים בתחומי תוכנה, פרסום, אדריכלות, עיצוב וכדומה, כוח עיבוד של i7 או יותר לא יהיה מוגזם מדי. זיכרון פנימי של 4 RAM נחשב כיום לחלש למדי. למשתמש הממוצע לא כדאי מחשב עם פחות מ-8 RAM זיכרון. זיכרון גדול יותר יאפשר לכם להריץ יישומים רבים או מורכבים, מבלי לבזבז זמן יקר. 

מחשב 2 ב-1, כדאי? 

מחשבי שתיים באחד הם מחשבים ניידים שמשלבים בתוכם טאבלט. אם בכל מקרה עמדת לרכוש טאבלט ואתה צפוי להשתמש בו לעיתים קרובות, זו בחירה סבירה. יחד עם זאת, אם השימוש בטאבלט מוגבל עבורך ואתה זקוק בעיקר למחשב נייד רגיל, עדיף להשקיע את התקציב שלך במפרט מיטבי של נייד רגיל. 

נייד פרמיום – אקסטה ביצועים, מיתוג נוצץ 

ניידי פרמיום, ברף הגבוה ביותר של המחירים, מיועדים בעיקר לאנשי עסקים או למי שהתדמית חשובה לו ביותר. אם כבר החלטתם לקחת נייד פרמיום, וודאו שהוא בנוי כך שייתן לכם אקסטרה ביצועים ולא רק מיתוג נוצץ. 

רכישת דירות בפרויקט מתחם 4TECH בנשר

מתחם הדירות הוא מקום בו אנשים חיים וחולקים חללים משותפים. הדירות הן בדרך כלל בבעלות פרטית או בשכירות, אך חלקן בבעלות שיתופית. מתחמי דירות מציעים

איפה מחפשים דירות למכירה?

אף אחד לא יכול להבטיח לכם כי חיפוש דירות למכירה זה דבר פשוט. יש כאלה שמחפשים חודשים רבים את דירת החלומות שלהם, ולא תמיד הם

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שערים אוטומטיים

אם אתה מחפש דרך להגביר את האבטחה והפרטיות בבית או במשרד שלך, אולי תרצה לשקול התקנת שער אוטומטי. שערים אוטומטיים מספקים מספר יתרונות, כולל אבטחה,

למה כדאי לעשות קידום אורגני בגוגל?

בעולם הדיגיטלי של היום, לא מספיק להחזיק רק אתר אינטרנט. עליכם לשים לב לאופטימיזציה למנועי חיפוש ולקידום האתר שלכם בגוגל. ישנן דרכים רבות ושונות בהן