מדריך לבחירת מחשב נייד

עומדים לבחור מחשב נייד, למשרד שלכם, לאוניברסיטה, לפגישות עסקיות או כתחליף למחשב הנייח שכבר כמעט לא משמש אתכם כלל? המדריך הבא יעשה לכם סדר, איך לבחור אותו בקלות. 

תקציב (ואיך לשלם פחות על מחשב)

לפני הכל, הגדירו מהו התקציב שאותו תוכלו או תרצו להשקיע במחשב הבא שלכם. פערי המחיר בין הדגמים השונים יכולים להגיע למאות אחוזים (תהיו בטוחים שזו לא הגזמה). לאחר שתדעו כמה תהיו מוכנים לשלם, תוכלו לתכנן את הדרך לשלם פחות – ולקבל יותר. מחשב נייד איכותי במחיר משתלם יותר תוכלו להשיג למשל על ידי רכישת מחשבים ניידים מחודשים או על ידי רכישה של מחשב מעודפי מלאי (דגם ישן יותר, שעדיין נשאר במלאי). 

איזה מסך כדאי לקחת 

כלל האצבע מבחינת מסכים יהיה ללכת על גודל של 12 עד 14 אינץ'. למרבית היישומים, המסכים הללו גדולים מספיק ועדיין שומרים על גודל מחשב יחסית קטן ונוח מבחינת ניידות. אם המחשב צפוי לשמש אתכם כמחשב עיקרי, בעיקר בבית, גודל 14 אינץ' ומעלה בהחלט יכול לבוא בחשבון. 

אל תתפשרו על סוללה חלשה 

מחשב בעל כוח עיבוד טוב זה חשוב, אבל אל תזניחו את הפרמטר החשוב הבא: חיי הסוללה. במיוחד אם אתם צריכים מחשב נייד באמת והוא צפוי ללוות אתכם לכל מקום, אתם צריכים סוללה שלא תאכזב אתכם. כמה חיי סוללה צריך? זה תלוי באופי השימוש שלכם ובשאלה האם אתם יכולים לטעון את המחשב מחוץ לבית או למשרד. 

כוח עיבוד וזיכרון 

ככל שאתם צפויים להריץ במחשב יישומים מורכבים וזוללי זיכרון, תצטרכו מחשב עם כוח עיבוד חזק יותר. למרות שבימים אלה עדיין נמכרים מחשבים בעלי מעבד i3, למרבית המשתמשים כדאי לבחור מחשב עם מעבד של i5 ומעלה. עבור אנשי מקצוע או סטודנטים בתחומי תוכנה, פרסום, אדריכלות, עיצוב וכדומה, כוח עיבוד של i7 או יותר לא יהיה מוגזם מדי. זיכרון פנימי של 4 RAM נחשב כיום לחלש למדי. למשתמש הממוצע לא כדאי מחשב עם פחות מ-8 RAM זיכרון. זיכרון גדול יותר יאפשר לכם להריץ יישומים רבים או מורכבים, מבלי לבזבז זמן יקר. 

מחשב 2 ב-1, כדאי? 

מחשבי שתיים באחד הם מחשבים ניידים שמשלבים בתוכם טאבלט. אם בכל מקרה עמדת לרכוש טאבלט ואתה צפוי להשתמש בו לעיתים קרובות, זו בחירה סבירה. יחד עם זאת, אם השימוש בטאבלט מוגבל עבורך ואתה זקוק בעיקר למחשב נייד רגיל, עדיף להשקיע את התקציב שלך במפרט מיטבי של נייד רגיל. 

נייד פרמיום – אקסטה ביצועים, מיתוג נוצץ 

ניידי פרמיום, ברף הגבוה ביותר של המחירים, מיועדים בעיקר לאנשי עסקים או למי שהתדמית חשובה לו ביותר. אם כבר החלטתם לקחת נייד פרמיום, וודאו שהוא בנוי כך שייתן לכם אקסטרה ביצועים ולא רק מיתוג נוצץ. 

גאדג'טים

מהפכה בנוחות הביתית: גאדג'טים שישדרגו כל פינה בבית שלך

דמיינו את הבית שלכם מגיב בצורה חלקה לצרכים שלכם, ומטפח סביבה שמתאימה באופן מושלם לנוחות ולסגנון החיים שלכם. בעודנו עומדים על סיפו של רנסנס טכנולוגי במרחב הביתי, מגוון גאדג'טים מתוחכמים מזמינים, שכל אחד מהם מבטיח להפוך את חללי המגורים שלנו למעוזים של יעילות, רוגע וביטחון. מהחמימות העדינה שמקבלת את פניכם בערב קריר ועד לגוונים הרכים ששוטפים את הקירות, וקובעים בדיוק את מצב הרוח הנכון אחרי יום ארוך – המהפכה בנוחות הביתית כבר כאן.

מדריך לבחירת ראצ'ט: טיפים חיוניים לחלקי נגרר קלים וחקלאיים

כאשר מדובר בבחירת המחגר המתאים עבור חלקי הנגרר הקלים או החקלאיים שלך, ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון. בין אם אתה מוביל ציוד, בעלי חיים או מטען יקר ערך אחר, החגר אמין ואיכותי חיוני לאבטחת המטען שלך ולהבטחת נסיעה בטוחה. במדריך זה נספק לכם את הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם לקבל החלטה מושכלת.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול פנים

סוגי טיפולי פנים על פי עונות השנה

במקרים רבים, עור הפנים שלנו משקף את האופן בו אנו מסתגלים לעונות השנה ולשינויי מזג האוויר, כשלכל עונה קיימים ניואנסים שונים. לכן, כל עונה מביאה עמה אתגרים והזדמנויות שונות לטיפוח עור הפנים והכרות והבנה בסיסית עם השינויים הללו, מאפשרים לכל אחד ואחת להפיק את המקסימום עבור עור הפנים, לאורך כל השנה.

רישיון נשק

רישיון נשק: ההבדלים שאתה חייב לדעת לפני שתחליט

התעמקות בעולם הנשק אינה החלטה המתקבלת בקלות ראש, ואין לגשת אליה ללא הבנה מעמיקה. כל בחירה נושאת עמה אחריות כבדת משקל וידע חיוני שיש לשלוט בו – במיוחד כשמדובר בתהליך המורכב של השגה, חידוש וציות לתקנות המסדירות רישיון נשק. המסע מטירון לבעל נשק מורשה רצוף קשת של קריטריונים והבחנות שהם קריטיים הן לזכויותיך והן לביטחונך. בין אם מדובר בספורט, הגנה או מסורת, הבנת הפינות והפינות של בעלות על נשק יכולה לעשות את כל ההבדל. שיח זה חושף את שכבות המורכבות סביב רישיונות נשק, מלווה אתכם בין סוגים, צרכים, יישומים וניואנסים של היצמדות לחוק, ומצייר תמונה ברורה למי שעומד בפתחו של מיזם משמעותי זה.

הדפסה על חולצות – הטרנד החם של 2024

בעולם האופנה הדינמי, טרנדים באים והולכים, אבל טרנד אחד שממשיך לתפוס תאוצה ב-2024 הוא ההדפסה על חולצות. צורה יצירתית ורב-תכליתית זו של ביטוי עצמי הפכה