פרשת הצוללות

פרשת הצוללות היא שערורייה פוליטית בישראל הכרוכה ברכישת צוללות בדרגת דולפין גרמנית ובהסכמת חיל הים הישראלי לשלם סכום כסף משמעותי עבור אחזקתן והפעלתן. הפרשה מתמקדת בניגוד עניינים אפשרי בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהיה מעורב באופן הדוק בהחלטה על רכישת הצוללות, לבין טיסנקרופ ימית סיסטמס המייצרת אותן.

ההאשמות נגד נתניהו אינן חדשות. ב-1999 הוא הואשם על ידי ראש האופוזיציה דאז, שמעון פרס, בניסיון לעזור לבנו להשיג תור בשגרירות ישראל בלונדון. שנה לאחר מכן, הוא נחקר בגין ניגוד עניינים אפשרי כאשר ניסה לכאורה לסייע לחברה אחרת – בזק – לצאת מצרותיה המשפטיות בתמורה לכיסוי חיובי מבזה

פרשת הצוללות היא שערורייה שפרצה בישראל בנובמבר 2016, כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו הואשם בקבלת מתנות ממספר אנשי עסקים, בהם ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר.

השערורייה נסובה סביב הטענות לפיהן נתניהו קיבל שלא כראוי מתנות מפוארות מתומכים עשירים כמו סיגרים ושמפניה, וכי ייתכן שהוא סיפק להם הטבות בתמורה.

נתניהו הכחיש כל פסול ואף האשים את התקשורת בקמפיין נגדו.

פרשת הצוללות היא שם שניתן לשערורייה סביב רכישת צוללות עבור חיל הים הישראלי מידי בונה הספינות הגרמני טיסנקרופ. מדובר באחת מפרשיות השחיתות הגדולות בתולדות ישראל.

הפרשה החלה בדצמבר 2009, אז דווח כי עורך דינו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, דוד שמרון, שימש כמתווך בין טיסנקרופ לשר הביטחון הישראלי אהוד ברק בעסקה לרכישת שלוש צוללות תמורת 1.5 מיליארד דולר. ממשלת ישראל אישרה ב-2008 תקציב ראשוני של 500 מיליון דולר לרכישה זו.

פרשת הצוללות הייתה שערורייה פוליטית בישראל. בשנות ה-80 רכשה ישראל שלוש צוללות גרמניות ועוד מספר כלי נשק ממערב גרמניה. על העסקה ניהל יועץ לביטחון לאומי של ראש הממשלה מנחם בגין, אפרים סנה.

באפריל 1986 פרסמה העיתונות הישראלית את הסיפור שהממשלה ניהלה במשך חודשים משא ומתן עם חברה אמריקאית על רכישת ארבע צוללות המונעות בכוח גרעיני. הציבור הישראלי היה המום מכך שממשלתו ניהלה משא ומתן על עסקת נשק כה גדולה מבלי ליידע אותם או לבקש את אישורם.

פרשת הצוללות היא שערורייה פוליטית בישראל הנמשכת מאז נובמבר 2016. בפרשה זו הואשם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בשחיתות ובשוחד.

ביבי נתניהו הואשם בקבלת מתנות יקרות מאנשי עסקים שביקשו להשפיע עליו בקבלת ההחלטות שלו כראש ממשלה. זה כולל עסקה של 2 מיליון דולר עם חברת ThyssenKrupp הגרמנית עבור 3 צוללות חדשות לחיל הים הישראלי. השערורייה כוללת גם טענות לפיהן נתניהו ניסה לדחוף עסקה עם מו"ל עיתון ישראלי לסיקור חיובי בתמורה להחלשת המתחרה שלו, "ידיעות אחרונות".

נתניהו אמור לעמוד לדין בבית משפט השלום בירושלים ב-21 בפברואר 2019.

פרשת הצוללות (בעברית: העסק המשולב) הייתה שערורייה פוליטית שפרצה בישראל בנובמבר 2016, לאחר שנחשף כי ממשלת ישראל ניהלה משא ומתן על עסקה לרכישת שלוש צוללות גרמניות חדשות עבור חיל הים הישראלי בעלות של אחת. מיליארד יורו.

בספטמבר 2017 הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על כוונתו להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו באשמת שוחד והפרת אמונים. נתניהו מואשם בקבלת מתנות מאנשי עסקים ובהבטחה ליצור חקיקה שתועיל להם בתמורה.

פרשת הצוללות היא מחלוקת סביב רכישת צוללות גרמניות על ידי ישראל. בספטמבר 2016 הואשם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בהתערבות בהליך הרכישה ודחף לעסקה מיותרת לרכישת שלוש צוללות חדשות מחברת ThyssenKrupp Marine Systems במחיר של 1.2 מיליארד יורו.

בסוף נובמבר 2016 הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי לא יגיש כתב אישום פלילי נגד נתניהו בפרשה.

פרשת הצוללות (המכונה גם פרשת כלי השיט הימיים) היא השם שניתן לשערורייה בישראל הכרוכה בטענות לשוחד ושחיתות.

בתחילת נובמבר 2016 הואשם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בשוחד ובשחיתות על ידי שני עדי מדינה. המשטרה המליצה להאשים אותו בשוחד בשני מקרים.

חלק זה יבדוק כיצד טיפלו בתי המשפט בישראל בשערורייה זו ואיזה תפקיד מילאה בה הפוליטיקה.

פרשת הצוללות היא שערורייה מדינית וצבאית בישראל. מדובר ברכישת צוללות גרמניות, שנדחפה אישית על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בספטמבר 2016 דיווח ערוץ 10 בישראל כי עורך דינו האישי של ראש הממשלה דוד שמרון מייצג את האינטרסים של טיסנקרופ מערכות ימיות בישראל ודחף לעסקה לרכישת שלוש צוללות בשווי מיליארד יורו. החברה נמצאת בבעלות ממשלת גרמניה.

ב-2 בנובמבר 2017 הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי בכוונתו להגיש כתב אישום נגד נתניהו באשמת שוחד והפרת אמונים. האישומים מתייחסים לשלושה מקרים נפרדים:

נתניהו מואשם בקבלת מתנות מפוארות מאנשי עסקים עשירים; קידום שינויים רגולטוריים בשווי מאות מיליונים לענקית הטלקום הישראלית בזק;

פרשת הצוללות הייתה שערורייה בישראל בה היה מעורב ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. השערורייה החלה כשהעיתון הישראלי "ידיעות אחרונות" פרסם כתבה שחשפה כי ראש ממשלת ישראל ניהל משא ומתן עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל לרכישת שלוש צוללות חדשות עבור חיל הים הישראלי.

נתניהו הגן על מעשיו וטען כי מקובל שממשלות עושות עסקאות עם יצרני נשק וכי הוא מעולם לא דן בעסקה עם מרקל. זה אושר מאוחר יותר על ידי מרקל עצמה.

פרשת הצוללות היא שערורייה פוליטית בישראל. היא סובבת סביב רכישת צוללות וסירות סיור גרמניות עבור חיל הים הישראלי מידי טיסנקרופ ימית מערכות בשנת 2009. הפרשה הוקמה בעקבות סדרת כתבות תחקיר שפרסמו עיתונאי הארץ עמוס הראל ואבי יששכרוף ב-27 בפברואר 2018, שחשפו כי ראש הממשלה עורך דינו האישי של השר בנימין נתניהו, דוד שמרון, שימש כמתווך בין טיסנקרופ לחיל הים הישראלי בידיעת נתניהו במהלך המשא ומתן.

נתניהו הואשם בכך שפעל לקידום האינטרסים של טיסנקרופ בעת שכיהן כראש ממשלה וקשריו ההדוקים עם שמרון עוררו תהיות האם ייתכן שהוא פעל להבטחת משרות לבנו יאיר.

פרשת הצוללות מתייחסת לשערוריית שחיתות בישראל. הוא נחשף בעיתון היומי הישראלי "הארץ" ב-4 בנובמבר 2016, כאשר פרסם דיווח על רכישת צוללות וכלי שיט גרמניים.

בשנת 2018 הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי הוא שוקל להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין שוחד והפרת אמונים בשני מקרים: "פרשת הצוללות" ו"פרשת שאול אלוביץ'".

ביבי נתניהו, ראש ממשלת ישראל, הואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים.

בספטמבר 2018 המליצה משטרת ישראל להגיש נגדו כתב אישום בגין שחיתות בשני מקרים.

המקרה הראשון כולל טענות לפיהן נתניהו לקח מתנות בשווי מאות אלפי דולרים מהאיל ההוליוודי ארנון מילצ'ן ומהמיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר תמורת טובות הנאה.

המקרה השני מתייחס לניגוד עניינים אפשרי הכרוך ברכישת ממשלת ישראל ב-2015 של צוללות גרמניות במחיר שלטענת כמה מומחים היה גבוה מדי.

עורך דינו של נתניהו אמר שהוא יוכח חף מפשע בבית המשפט.

פרשת הצוללות, המכונה גם תיק 3000, היא שערוריית שחיתות בישראל הכוללת רכישת שלוש צוללות וארבע ספינות סיור מחברת הספינות הגרמנית ThyssenKrupp Marine Systems. הפרשה פרצה ב-2016 כאשר עורך דינו האישי של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, דוד שמרון, הואשם כמתווך של בן דודו מיכאל גנור, נציגו של טיסנקרופ בישראל.

ביוני 2018 הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי בכוונתו להגיש כתב אישום נגד נתניהו בגין שוחד והפרת אמונים.

מוסכם

מאמר מקיף – איך לבחור את מגשר הגירושין הנכון עבורך

בבחירת מגשר גירושין, חשוב לקחת בחשבון את רמת הניסיון שלו. חפשו איש מקצוע שיש לו רקורד מוכח של הדרכה מוצלחת של זוגות בתהליך הגירושין. למגשרים מנוסים יש את הידע והכישורים לנווט בסוגיות משפטיות מורכבות ולעזור לך להגיע להסדר הוגן והוגן.

סימן שאלה

מה זה פקטורינג ואיך זה יכול לעזור לעסק שלך?

פקטורינג היא אסטרטגיה פיננסית שבה עסקים מוכרים את חשבוניותיהם או חשבונות חייבים לצד שלישי, המכונה פקטור, בשיעור ניכיון. עסקה זו מספקת תזרים מזומנים מיידי לעסק, ומאפשרת לו לכסות עלויות תפעוליות מבלי להמתין ללקוחות שישלמו את חשבוניותיהם. למעשה, פקטורינג הופך תשלומים עתידיים להון חוזר מיידי, ומציע גלגל הצלה לחברות שאחרת היו מתקשות בבעיות תזרים מזומנים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

חוגגים יופי: אמנות ותרבות האיפור הלטיני

איפור לטיני הוא לא רק אוסף של מוצרים וטכניקות; זוהי חגיגה תוססת של תרבות, זהות ואומנות. מושרש עמוק במסורות העשירות ובתקני היופי המגוונים של קהילות אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה מוכר בזכות נועזותו, צבעוניותו וחוש הסטייל שלו. איפור לטיני חורג מעבר לפעולה הפשוטה של ייפוי; הוא משמש כאמצעי לביטוי עצמי ולהעצמה, ומאפשר לאנשים להדגיש את יופיים הטבעי תוך מתן כבוד למורשת התרבותית שלהם. בהשראת מקורות רבים, כולל ריקודים מסורתיים, אמנות והנופים הטבעיים של אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה הוא גם מחווה לעבר וגם הצהרה על אידיאלים עכשוויים של יופי. ככל שאנו מתעמקים במהות האיפור הלטיני, מתברר שהוא מקיף יותר מאשר רק את המוצרים; אלא שהוא מגלם את הרוח והתשוקה של התרבות הלטינית עצמה.

פסיכיאטר ילדים ונוער

אם ילדכם סובל מהפרעות דיכאון ומצב רוח, חרדות ופחדים, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות אכילה ובכלל אם אתם חשים שינוי גדול אצל ילדכם ולא מבינים מה